.

.

Rowenta DW8060 Професионални Пареа Железо

Rowenta DW8060 Професионални Пареа Железо

DEN 1502.16

Количина на стоки
Достапно

Професионални одделение 1715-вати пареа железо со 3-начин на автоматско shut-off.Варијабилна пареа, излив на пареа, вертикална пареа и кул магла спреј опции; анти-капе и anti-calc системи; самостојно чистење.Високо полиран не ' рѓосувачки челик soleplate со висока прецизност совет; ергономски опфатени се справи.Екстра-големи 12.7-унца резервоарот за вода; 7-нога електрични кабелот со 360-степен оска.Произведени во Германија; 1-годишна гаранција.Направени во Германија, Rowenta Про Господар DW8060 железо е вистински професионалец алатка во вашата рака.Со 1715 watts на власта, тоа обезбедува супериорни пареа перформанси и резултати благодарение на моќен шут на пареа што се наметнува со висок притисок во ткаенини creasing од брчките, дури и на thickest облека.На Microsteam нерѓосувачки soleplate со прецизност совет и 360 пареа дупки обезбедува одлични планирам, нула отпор и оптимално дифузија на пареа.На DW8060 доаѓа со 3-начин smart автоматско shut-исклучување вклучување на железо исклучува во : 8 минути ако се остави хоризонтално, 30 секунди ако се остави хоризонтално, 30 секунди ако тоа падна над.Тоа, исто така, има променлива пареа дозволувајќи им на пареа излез за да се прилагоди; моќен вертикална пареа дозволувајќи им на железо треба да се користи во исправена позиција за да го отстраните брчките од виси облека; кул спреј магла обезбедување светло за магла да се отстрани тврдоглав брчки.Екстра големи 12.7 мл вода резервоарот е лесно да се пополни и Анти капе систем, помага да се спречат плукање и протекување кога термостат е на ниско прилагодување.На Anti-Calc систем ќе помогне да се прошири на животот на железо, додека Само Чисти систем бранови од лабава минерални депозити обезбедување на оптимални перформанси за железо.На Rowenta DW806 Про Господар, исто така, носи удобно се справи со тоа е ергономски дизајниран и доаѓа со 7ft електрични кабелот заедно со 360 степени оска.Железо доаѓа со 1 година гаранција.

Карактеристики на понудата

Слични понуди