.

.

64GB SD Мемориска Картичка | SD Картичка Компатибилна со Nikon Coolpix Серија S30, S31, S32, S33, S2900, S3300, S3700, S4300, S6300, S6800, S6900, S6400, S7000, S800C, S9300, S9700, S9900 SLR Камера | 64 GB

64GB SD Мемориска Картичка | SD Картичка Компатибилна со Nikon Coolpix Серија S30, S31, S32, S33, S2900, S3300, S3700, S4300, S6300,

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно

Се ПРОШИРИ ДИГИТАЛНА КАМЕРА СКЛАДИРАЊЕ - Keple SD мемориска картичка (32 GB) веднаш да додадете простор за складирање на било камера со SDHC картичка.Проширување на меморијата на вашиот пука камери значи дека можете да направите повеќе фотографии и видео каде и да одите.СНИМАЈТЕ HD ВИДЕО СО ВАШИОТ ДИГИТАЛЕН фото апарат - 4 K видео - напредно UHS Брзина на Класа 1 (U1) и Класа 10 оценка за Full HD интерфејс го прави картичка идеален за кино-квалитет 1080p или дури и 4 K видео.Овие картички се целосно компатибилни со дигитални камери, camcorders, лаптопи, компјутери и други уреди кои го поддржуваат SDHC формат и се способни за регистрирање на часови на full HD видео.БРЗ БРЗИНАТА на ТРАНСФЕР – Keple камера меморија catd е потврдија Класа 10 UHS-1, што значи дека Можете да префрлувате слики и видео клипови на КОМПЈУТЕР или друга датотека за складирање и изменете ги вашите спомени побрзо благодарение на неверојатни 4x читаат и пишуваат брзини во однос на традиционалните Класа 10 SD картички.ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН - со цел да го издржат најтешките услови, Keple SDHC Картички се водоотпорни, shockproof, и да се Х-зраци доказ.Тие можат да работат на температури кои се движат од -13 до 185 степени Фаренхајтови (-25°C - 85 °C), па можете да уживате во медиумите во речиси секоја клима.Дури и ако вашиот уред не се преживее, вашиот Keple флеш memorycard волја.УНИВЕРЗАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ - Компатибилен со сите camaras со standart SD слот, вклучувајќи : Nikon Coolpix Серија S30, S31, S32, S33, S2900, S3300, S3700, S4300, S6300, S6800, S6900, S6400, S7000, S800 C, S9300, S9700, S9900 Дигитални SLR Camera.Со екстра простор во вашата дигитална камера.Со екстра простор во вашиот КОМПЈУТЕР или лаптоп.И било кој друг уред со SD картичка.На Keple SD-Картичката е идеален за кино-квалитет 1080p или дури и 4 K видео.Снимајте FULL HD видео записи со Класа 10 Keple SD Мемориска Картичка.Префрлување на слики и видео клипови на КОМПЈУТЕР или друга датотека за складирање и изменете ги вашите спомени побрзо.На Keple SD-Картичката е 4x побрзо во читаат и пишуваат податоци во однос на традиционалните Класа 10 картички.Перформанси 90 MB/s читање и 30 MB/s пишување.UHS-I Брзина на Класа 1 (U1).Формат FAT64. Капацитет 64 GB.Dimentions - 32x24mm (1.25x0.94 инчи).Пакет содржи : 1x SD-Картичката.

Карактеристики на понудата

Слични понуди