.

.

Labcon 1141J95CS, 1017-965-008-9 Eclipse FlexTop Дипломирал Pipet Совет со Ultrafine Точка, во 96 Полици, Стерилни, 200µL, Пакет на 9600

Labcon 1141J95CS, 1017-965-008-9 Eclipse FlexTop Дипломирал Pipet Совет со Ultrafine Точка, во 96 Полици, Стерилни, 200µL, Пакет

DEN 13067.28

Количина на стоки
Достапно

Дипломирал.Одговара на Повеќето Популарни 200 ул Pipettors.Ниска монтажа и исфрлање сили помалку од 3 кг.АТП, RNase/DNase и Endotoxin Бесплатно (не-pyrogenic).Полипропилен USP Класа VI смола.Labcon Eclipse Flex Top Ниска Сила pipet совети се дизајнирани да одговараат на повеќето популарни pipettors и извадете со сили се прикажани за да помогне да се намали ризикот од вирус injury.By со користење на овие Ниски Сила совети вие не треба да се инвестира во посебни pipettors да се здобијат со сите предности на ниска сила pipetting.Овие крајната совети функција уникатно тенка и флексибилна топ дека се согласува да ја pipet барел за разлика од сите други совети.Тие, исто така, вклучува не-beveled точка која е толку прецизна што може лесно да ја протера најмалите количина на примерок.И на врвот монтажа е beveled да се осигура дека повеќеканални pipettes се лесни за монтирање.Flex Top совет се направени од јасно 100% богородица полипропилен.Како и сите Labcon совети овие совети се autoclavable заедно со нивните полици.Нашите Flex Top совети во лавици се спакувани во нашата марка Теал полици.Овие полици се изработени од полипропилен и се autoclavable постојано.Тие имаат цврсти latch шарки дека нема да дојде освен како помал квалитет совет полици и посебен snap заклучување дизајниран така што ќе не фатат на вашиот ракавици.Исто така можете да добиете Flex Top совети во resealable zip стил торби, во заменливите патрони за уредите за нашите Пагоди систем, во Eclipse стил refills, и полици кои биле sterilized користење на зрачењето.

Карактеристики на понудата

Слични понуди