.

.

HIOD Дрвени Ткаење Занает Предиво Малку Loom DIY Рака Плетење Машина Деца Едукативни Играчки за Деца DIY рачно изработени Волнени Ткаење,

HIOD Дрвени Ткаење Занает Предиво Малку Loom DIY Рака Плетење Машина Деца Едукативни Играчки за Деца DIY рачно изработени Волнени

DEN 1199.76

Количина на стоки
Достапно

【Високо-квалитетни Наѕира Играчки】Наследување на античките ткаење изработка и чувство на изработка различни од машината, да имате забава на ткаење. 【Таписерии Изработка】На каналите е мазна и рамна, избегнување на штета на противникот, е побезбедно, и го намалува абразија на волната за време на ткаење работа. 【Лесно Да се Работи】Тоа трае само неколку минути да се соберат на плетење машина за полнење.Колку што собранието е завршена, ткаење може да започне, и шатл бродови и назад, која е многу едноставна. 【Многу Забава】Ова е најдобриот подарок за ткаење почетници.Може да ткаат таписерии, душеци, теписи, шалови, итн.Можете да го направите тоа дома. 【Ќе Добиете】1*Наѕира рамка, 2*шатл, 1*bobbin, 1*дрвени чешел, 1*плетење волнени топката.Функција : Таа е погодна за децата на среден и голем број студенти, за да се подобри способноста да се преселат на brain To се посветам на квалитетот на децата, да се направи деца на loom на горната страна да се организираме на волна и weaving And да помогне да се посветам на децата згрижување и трпение.Производ материјал : Wood Loom големина на : 21.5*16.5*3*cm/8.46*6.5*1.18"Шатл големина : 18.5*1.7 cm/7.28*0.67"Апликација возраст : над 8 години на age Notes : 1. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!2. Ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Пакет Содржина : 1 x Рака Плетење Machine1 x Случаен боја на волна.

Карактеристики на понудата

Слични понуди