.

.

Sony FE 24-240mm F3.5-6.3 СОК E-Планината Леќи на Камера - со Slik Спринт Про III БХ Патување Tripod со SBH-100 DQ Сите Метални Топката Главата, Црна, Чистење, Полнење, Микрофибер Крпа

Sony FE 24-240mm F3.5-6.3 СОК E-Планината Леќи на Камера - со Slik Спринт Про III БХ Патување Tripod со SBH-100 DQ Сите Метални Топката

DEN 240.00

Количина на стоки
Достапно

Sony FE 24-240mm F3.5-6.3 СОК Објектив - Леќа Худ ALC-SH136 - Пред & Задните Леќи на Капи - Sony 1 Година Гаранција - Slik Спринт Про III БХ Патување Tripod со SBH-100 DQ Сите Метални Топката Главата, Црно - Чистење Комплет - Микрофибер Крпа.Совршен натпревар за ?7 серија, 35mm full-frame E-монтирање на камери.Оптички Steady Shot слика за стабилизација за рачни снимање. 10x зголемување со широк 24mm да се супер теле 240mm.Агол до агол острината од 5 Asphirical елементи.Целосна рамка 24mm да 240mm зум опсег овозможува овој објектив за покривање на широк спектар на снимањето ситуации со 10x ефективни зум опсег, што го прави идеален за пејзаж, слики, портрети и патување каде намалување на багаж е приоритет.Способноста да се префрлате од широк агол на telephoto, без да се промени леќи, исто така, значи дека повеќе од оние минливи моменти кои го прават голема снимки ќе бидат направени.Напредната оптика вклучуваат 5 aspherical елементи и 1 ЕД стакло елемент, се постигнување на висок квалитет на перформанси во компактен севкупниот дизајн.Напредни линеарни вози мотор на фокус механизам за брзо, непречено одговор во текот на продолжениот зум опсег.Рачни telephoto снимки и ниско-светлина на фотографијата се олесни преку вграден Оптички Steady Shot (СОК) слика стабилизација.Како и сите други FE леќи, дизајнот е на прав и на влага отпорни.Циркуларна Бленда При промена на вашиот отворот за да defocus позадина, извори на светло се појави нејасна.Овој "bokeh' ефект на замаглена позадина може да биде зголемена со кружен отвор ножеви се користи во овој објектив.Конвенционалните отворот ножеви имаат рамни страни создавање unappealing polygonal облик defocused точки на светлина.алфа леќи се надмине овој проблем преку уникатен дизајн што води отворот речиси совршено кружен од неговата широко отворени поставување тоа кога е затворен од 2 запира.Неспокојот, повеќе природни defocusing може да се добијат како резултат на тоа.Aspherical објективот елементи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди