.

.

Втората светска војна Флечер Класа Уништувач

Втората светска војна Флечер Класа Уништувач

DEN 20975.76

Количина на стоки
Достапно

Handcarved Махагони Дрво Модел Брод.Рачно изработени и Handpainted.Доаѓа со база стојат подготвени да се прикаже.Доаѓа со база стојат подготвени за прикажување.Од Производителот На сад Морнарица овластена 175 Флечер-класа уништувачи помеѓу 1942 и 1944 година. Тие биле изградени од страна на shipyards низ сад за служба во втората Светска Војна, а некои служеле за време на корејската Војна и во Виетнамската Војна.Иронично, многу беа продадени за многу земји се борел против : Италија, Германија и Јапонија, како и други navies, каде што тие ќе одат за да имаат дури и повеќе, истакнати кариери.Неколку други биле откажани пред да бидат утврдени.

Карактеристики на понудата

Слични понуди