.

.

5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни Далматински 16X20 инчен DIY Круг Дијамант Слики Колекции со Целосна Вежба Кристал Кристал Број Вез за Дома Ѕид Оркестарот В?

5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни Далматински 16X20 инчен DIY Круг Дијамант Слики Колекции со Целосна Вежба Кристал Кристал

DEN 733.20

Количина на стоки
Достапно

【Пакетот вклучува】 : 16x20 инчен платно, смола кристал монистра, самолепливи платно, пластичен послужавник и укажа дијамант пенкало, дијамант лепак. 【Пенливи Дијамант】 : Постојат 17 плоштад деловите над круг дијамант кои изгледаат како да блесне и никогаш да не исчезнат, повеќе живописни и посветла од смола дијаманти.На блескав сјај е најпопуларниот DIY декорација. 【За сите нивоа на вештини】 : процесот може да изгледа застрашувачка, но тоа е всушност многу едноставна, и можете да ги заврши нашите дијамант сликарство во само три чекори.Тоа може да биде направено од страна на млади и стари слично.Им помогне на децата да развиваат практични вештини, им помогне на постарите луѓе да се ослободи од досада и да им помогне на возрасните се збогати своето слободно време. 【DIY Дијамант Сликарство】 : DIY дијамант сликарство може да ви помогне да го прилагодите својот почетен се чувствуваат, да се подобри вашите практични вештини, и да имаат добар интимно искуство.Се доживее чувство на постигнување, да научат да го намалите стресот, да го прилагодите вашето расположение, подобрување на самодоверба и кондиција да се развие трпение. 【Дома Декорација】 : Уникатен дијамантски слики се совршена декорација за дневни соби и канцеларии.Направи вашиот дом повеќе убави.Покрај тоа, тие се најдобрите подароци за родители, пријатели и колеги.Дијамант слики може да се чува долго време и готови проекти можат да се чуваат повеќе од 20 години. 5 D DIY Дијамант Слики се нови бес, и DIY чекори се едноставни доволно што може да се трошат вашето слободно време што ги прави.Сите што треба да направите е да висат на ѕидот и тоа ќе го направи вашата соба изгледа неверојатно.Тоа е добра идеја да го споделат добри желби со пријатели и семејството.Чекори за производство на DIY дијамант сликарство: 1.Отворете ја кутијата и да се провери специјална алатка за дијамантски сликарство. 2.Проверете боја на дијаманти и организира нив во кодирана цел. 3.Се применуваат соодветен износ на дијамант лепило на пенкало и потоа ставете соодветните дијамант. 4.Ставете ја дијаманти кон соодветните платно според бојата, потоа притиснете го дијаманти правилно со книга или на вашата страна за да се обезбеди нив.Претпазливост: 1. Не го изложувајте многу други области на платно за намалување на вискозитетот. 2. За да се избегне брчки, не се свитка платно. 3. Дијамантите не се јаде и не треба да се играат со децата за да се избегнат несреќи како што се голтање. 4. Производот не содржи рамка.Тоа е само платно.Ве молиме користете очила или дрвени рамки за да висат во вашиот дом за декорација.Услуги: Ако ви треба обичај големина или имате било какви други прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Карактеристики на понудата

Слични понуди