.

.

XKUN Кинески стапчиња за јадење, кинески стил redwood стапчиња за јадење одговараат, 10 пара на high-end подарок

XKUN Кинески стапчиња за јадење, кинески стил redwood стапчиња за јадење одговараат, 10 пара на high-end подарок

DEN 3052.32

Количина на стоки
Достапно

Гравирање шема : Има постојан гравирање моделот на стапчиња за јадење.Долготрајната употреба нема да исчезнат.Секој пар на стапчиња за јадење имаат различни модели.Секој член од семејството може да има свој личен обновливи стапчиња за јадење.Не грижете се за мешање.Здрави и хигиенски.Во однос на површината на сјајни стапчиња за јадење, на површината со scottered метал chopstick е повеќе веројатно да се користи.Против пролизгување дизајн : плоштадот тело и укажа мат против пролизгување посочи, ефикасно ја спречува храната од испаѓање од вашиот стапчиња за јадење, како и избегнување на некои од нив, уживајте во храната на easely.Лесно да се чисти, може да се стави во машина за миење на садови : како и други метални лажици и предници, нашите стапчиња за јадење може да се чистат со машина за миење на садови.Лесно да се чисти и да не се бара посебно одржување.Обновливи стапчиња за јадење, не грижете се за оштетување за време на употреба или чистење.Широко се користи : Нашата стапчиња за јадење имаат укажа совети на песок, кој е идеален избор за секој Азиски јадења, како што се јадење суши, ориз, тестенини дома, во ресторан, ресторан, бифе, вклучена ресторан, менза, кафе, итн.Замена циклус : стапчиња за јадење може да издржи 180 степени висока температура дезинфекција.За вашето здравје на вас и вашето семејство, во прилог на стерилизирање стапчиња за јадење секој ден, препорачливо е да го замени тоа на секои три месеци.Овие елементи се повеќе целосно искуство и флексибилност и флексибилност и објект за координација на автентични искуства и флексибилност и рака координација Обезбедува одличен начин.Идеален за Кинески, Јапонски, Виетнамски, корејски и сите Азиска кујна.Погоден за ресторани и семејства.Тоа може да биде прекрасен подарок за секоја прилика!Карактеристики : .Уникатен chopstick дизајн, ергономски дизајниран за возрасни и деца.Ова е погоден за правење на овие 25-сантиметар природни дрвени стапчиња за јадење.Тоа е зошто тоа е полесно да се фати нови корисници да јадам суши, тестенини, ориз и ориз.Убави подароци кутија за пакување, совршени за подароци на семејствата и пријателите.Прво на сите, имајте на употреба : После првото перење, површината на стапчиња за јадење ќе имаат некои груби чувства.Ова е нормално.Препорачливо е да се впие со солена вода за 6 часа.Како време за да се зголеми во употреба, стапчиња за јадење ќе станат се повеќе.Мазна.прашува : Производ слики се направени со видот.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ, бидејќи екранот се различни.

Карактеристики на понудата

Слични понуди