.

.

Inkbox Привремени Тетоважи Пакет, Долготрајни Привремена Тетоважа, Вклучува Dragonaut и Лица со ForNow мастило Водоотпорен, Трае 1-2 Недели, Змеј и Партијата Pack (8) Тетоважи

Inkbox Привремени Тетоважи Пакет, Долготрајни Привремена Тетоважа, Вклучува Dragonaut и Лица со ForNow мастило Водоотпорен, Трае

DEN 1573.20

Количина на стоки
Достапно

НАПРАВЕНИ СО сега ЗА СЕГА МАСТИЛО - нова тетоважа технологија.Сега за Сега Мастило тоне во горниот слој на кожата (наречен епидермисот, ако сакате да се добие техничка) и се развива во темно сина или црна боја.Тоа трае 1-2 недели и да згаснува како вашата кожа природно се регенерира.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ, ИЗГЛЕДА КАКО ВИСТИНСКА ТЕТОВАЖА - Доаѓа со сè што ви треба за да лесно се применуваат во 1-2 минути.Мастило се појавува светлина во прв, но се развива и се затемнува за текот на 24 часа.За разлика од привремени тетоважи кои само се држи на врвот на вашата кожа и се погледне лажни, Inkbox полу-постојани тетоважи, всушност, седат во својата кожа и да се погледне реално.Без игли, нема болка, не жали.РАСТИТЕЛНА ОСНОВА И КОЖА-SAFE - Нашата фабрика-врз основа на формулата е направено од кожа-безбедно, суровост-слободен состојки и тетоважи се безболно да се применуваат (АКА без игли е потребно).Нашите мастило НЕ содржи PPD или други груби хемикалии, кои може да бидат опасни за вашата кожа.НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ НА ТЕМП ТЕТОВАЖА - Постои причина зошто Inkbox има над 7,000 доверливи 5 ѕвезда коментарите.Нашиот патентиран тетоважите биле вклучени во многу големи списанија и публикации.ИСКАЖЕТЕ ВАШИТЕ АВТО - Inkbox има повеќе од 4.000 дизајни во нивниот каталог, создадена од страна на нивниот глобален Уметник Заедница.Од иновативни underdogs, за големи соработки со некои од најголемите creatives наоколу.Во Inkbox, ние ги поддржуваме и да го прослават приказната за вас.Сега за сега, засекогаш, и што е во-помеѓу.Знаеме колку е важно само-изразување.Без разлика кои и да сте, ние сме тука за да се осигура дека ќе имаат алатки за да се изразат себе си..дури и ако тоа 'само' промени.Ние живееме и дишеме уметнички израз.Од икони, чија работа што сум го видел пред, за да underdogs, кои се само почеток, ние ги славиме прекрасни, чудни и се разбудив уметници кои дизајн тетоважи за нас.

Карактеристики на понудата

Слични понуди