.

.

LINDY 70m Оптички Влакна Хибрид Мини DisplayPort 1.4 Кабел со кој се одвојува ДП Конектори

LINDY 70m Оптички Влакна Хибрид Мини DisplayPort 1.4 Кабел со кој се одвојува ДП Конектори

DEN 16596.72

Количина на стоки
Достапно

Ги комбинира бакар и влакна оптички кабел за хибрид, долги Мини ДП & ДП конективност решение.Обезбедени како Мини Display Port Машко на машко кабел, со кој се одвојува Display Port конектори.Поддржува ДП 1.4 резолуции до 8 K на 60 Hz, 4 K на 120 Hz со дополнителна поддршка за статичка и динамичка HDR.Нема надворешни моќ е потребно. 2 годишна гаранција.Lindy е спектар на Оптички Влакна Хибрид Мини ДП 1.4 Кабел со кој се одвојува конектори се професионални решенија за проширување и Мини Display Port и Display Port сигнали текот на подолги растојанија, без барање за дополнителни адаптери.Комбинирање на флексибилност и висока EMI & RFI отпор на влакна оптички кабел со стандардни бакар каблирање, овие хибридни кабли се идеални за употреба во критична AV поставување или комерцијални инсталации.Обезбедени како тенка кабел со премиум метал, тесен Мини Display Port конектор, ова може да се инсталира лесно преку канал и други тесни простори без штета предизвикана од внатрешниот кабел структура, додека монтажни Display Port конектор може да се додаде на краевите на инсталација за поврзување на уште поширок спектар на прикажува и уреди како што се Компјутери или digital signage.Овој иновативен дизајн им овозможува на многу поширок спектар на поврзување решенија кои може да се прилагоди слободно страна на корисникот, вклучувајќи Мини ДП да Мини ДП, ДП да ДП или Мини ДП на ДП екранот.Поддршка на сите премиум карактеристики кои доаѓаат со ДП 1.4 спецификација, овие кабли може да донесе резолуција до 8 K на 60 Hz, или 4 K на висока стапка на 120 Hz, совршен за обезбедувајќи најдобар можен квалитет на слика во внимание грабање на мало прикажува, извонредно AV инсталации во настани или одговорно, кристално јасно решение во транспортот settings.Статички и динамички HDR поддршка обезбедува многу поширока боја избор на бои, поголем контраст и подобрена осветленост да се обезбеди око-фаќање на содржини дури и во отворено или светло осветлена сценарија.

Карактеристики на понудата

Слични понуди