.

.

Плоштад Орев 18-8 Од Не ' Рѓосувачки Челик - #8/32 Количина-1,000

Плоштад Орев 18-8 Од Не ' Рѓосувачки Челик - 8/32 Количина-1,000

DEN 652.80

Количина на стоки
Достапно

Плоштад ореви може да се користи во некој канал или заварени на другите челични производи.Плоштад орев е четири-двострано орев.Во споредба со стандардот хексадецимален завртки, плоштад ореви имаат поголема површина во контакт со дел се брза, и затоа се обезбеди поголема отпорност на расклатување (иако, исто така, поголема отпорност на затегнување).Тие се исто така многу помалку веројатно да стане заоблени-оф по повтори расклатување/затегнување циклуси.Плоштад ореви обично се споени со квадратни-на чело завртки.Плоштад ореви се користи заедно со рамни подлошки, со цел да се избегне оштетување од острите рабови и помага да се зголеми силата на fastener.Плоштад Орев 18-8 Од Не ' Рѓосувачки Челик - #8/32 Количина-1,000.

Карактеристики на понудата

Слични понуди