.

.

CORBINRUSSWIN ML2073-NSM-626-LC 626 Сатен Хром Рачката NSM Њупорт, во Училница Натрапникот/Безбедност, Челик; Нерѓосувачки Челик; Месинг

CORBINRUSSWIN ML2073-NSM-626-LC 626 Сатен Хром Рачката NSM Њупорт, во Училница Натрапникот/Безбедност, Челик; Нерѓосувачки Челик;

DEN 13475.76

Количина на стоки
Достапно

Заклучување - (помалку цилиндар) копчиња и цилиндар, не се обезбедени.Стандард цилиндар е дел #1000-118-a01-l4-626. Вратата и рамка mortise првично рамка штрајк плоча ansi 4-7/8", заклучување на вратата faceplate 8" x 1-1/4", и backset на 2-3/4".Ml2073 училница безбедност latch гром од контрола од двете страни освен ако не е надвор од контрола е заклучен со проекција на deadbolt.Deadbolt фрлени или повече од страна на копче.Внатре зафат истовремено retracts latch гром и deadbolt; надвор од контрола останува заклучена.Клучни отклучува надвор од контрола; надвор од контрола останува заклучена освен ако не е отклучен од страна на копче.Помошни latch deadlocks latchbolt.Corbin Russwin ML2073-NSM-626-LC е на Одделение 1 mortise заклучување дизајнирани да ги задоволат rigors на високо-сообраќај комерцијален, институционални, индустриски и владата апликации.Изградена на тешки-мерач челик, заклучување на телото карактеристики патентирана Брз Реверзибилна latchbolt, па lockset може да се ре-врачени без демонтирање на заклучување на случај.На 10-годишна гаранција претстава која сама по неговата флексибилност и сигурност, што го прави идеален избор за употреба во канцеларии, училишта, болници, хотели и други високо-користете апликации.Вратата Дебелина 1-3/4" (44mm) стандард.Backset 2-3/4" (70mm).Lockcase се Тешки-мерач челик, 5-7/8" (149mm) x 4" (102mm) x 15/16" (24mm).Пред се тешки-мерач челик, 8" (203mm) x 1-1/4" (32-милиметри) -3 x/32" (2mm).Accommodates рамен врати и врати beveled 1/8" (3мм) во 2" (51mm).Опремени 1-1/16" (27mm), Оклопни Пред се ковано месинг, бронза или нерѓосувачки челик спроведени од страна на машина завртки да lockcase фронт.Latchbolt е 2-парче механички со анти-триење insert, 5/8" (16mm) x 1" (25мм) x 3/4" (19mm) се фрли.Штрајк плоча е ковано месинг, бронза или нерѓосувачки челик, ANSI директно усна стандард, 4-7/8" (124mm) x 1-1/4" (32-милиметри) x 1-1/8" (29mm) усна до центарот.Гаранцијата е 10-годишно ограничен.Потврда/Согласност ANSI/BHMA Заверена A156.13 Серијата 1000, Оперативни и Безбедност на Одделение 1. Ги Исполнува A117.1 Пристапност Код.Федералниот ги Исполнува FF-H-106 C.УЛ/c UL-UL10 C Позитивен Притисок.Сите брави се наведени на етикетите и помала класа врати, 4' (122cm) x 10' (305cm) еден или 8' (244cm) x 10' (305cm) пар (3 час оган врата).Буквата С и УЛ симбол на оклопни пред укажуваат на листата.

Карактеристики на понудата

Слични понуди