.

.

24V DC да 13.8 V Чекор Надолу Моќ Конвертор автомобил Батеријата или замена на Напојување Buck Текст 18V-36V Излез 13.8 V Константен Напон (18-36 на 13.8V10A DL)

24V DC да 13.8 V Чекор Надолу Моќ Конвертор автомобил Батеријата или замена на Напојување Buck Текст 18V-36V Излез 13.8 V Константен

DEN 403.20

Количина на стоки
Достапно

24 V(18 V-36 V) да 13.8 V 1А-105 A Факултативна DC-DC Конвертори.Направени од Увезени Компоненти, и Пламен Retardant пластични Школка, High Transfer Ефикасност од 95% Max, Ниска Топлина Генерирана и Стабилни Перформанси.Лесен за Инсталација : Постојат четири жици,Црвена жица е за внесување + ;Црна жица е за текст ;Жолта жица е за излез + ;Црна жица е за излез -.Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и анти-прашина,се прегрее заштита,заштита од преоптоварување,во текот тековната заштита,може автоматски се вратат во нормална состојба.Ве молиме Имајте на ум : Со цел да се функционираше во кратки-коло заштита,ве молиме да се поврзете на спојување на текст страна; Постои обратна поларитетот заштита,ве молам, инсталирајте позитивните жица и негативни жица правилно.Опис на производот Широк влезниот напон од 18 V да 36 V(на пример : 24 V батеријата или замена на напојување); Стабилен излезен напон е 13.8 V; Работа за апарати од 1 AMP да 105 AMP автоматски; 100% целосна номинална моќност; 100% целосна стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%; Водоотпорен запечатени; Ладење со слободен воздух конвекција; Површина mountable; 1-3 годишна гаранција, Над-струја, во текот-напон заштита; во Текот температура заштита; Според : EN 50498 : 2010 IP68; Производ Големина (L x W x H) и Производ Тежина(производот Може да се користат во рамките на тековната вредност спектар) : 3А(XL) : 45*24*20(Должина*Ширина*Висина) mm 45 грама/еез;(1 A-3А Може да се користи) 3А(Л) : 45*24*20(Должина*Ширина*Висина) mm 45 грама/еез;(1 A-3А Може да се користи) 8 A(ZL) : 65*58*22(Должина*Ширина*Висина) mm 120 грама/еез;(1 A-8 A Може да се користи) 10 A(DL) : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез;(1 A-10 A Може да се користи) 20 A(DL) : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез;(1 A-20 A Може да се користи) 30 A(DL) : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез;(1 A-30 A Може да се користи) 40 A(JD) : 100*80*39 (Должина*Ширина*Висина) mm, 500 грама/еез;(5 A-40 A Може да се користи) 50 A(CL) : 150*127*63(Должина*Ширина*Висина) mm 1600 грама/еез;(5 A-50 A Може да се користи) 60 A(CL) : 150*127*63(Должина*Ширина*Висина) 1600 mm грама/еез;(5 A-60 A Може да се користи) 85 A(DX) : 220*127*63(Должина*Ширина*Висина) mm 2300 грама/еез;(5 A-85 A Може да се користи) 105 A(DX) : 220*127*63(Должина*Ширина*Висина) mm 2300 грама/еез;(5 A-105 A Може да се користи).

Карактеристики на понудата

Слични понуди