.

.

BG Grommet ги поставува стандардите Умираат, Повеќе Големини ***Бара рака алатка пост & база или БГ страна, притиснете***

BG Grommet ги поставува стандардите Умираат, Повеќе Големини ***Бара рака алатка пост & база или БГ страна, притиснете***

DEN 917.28

Количина на стоки
Достапно

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.ПОРИБЕНО СО BUCKLEGUY : Подготвени да брод од страна на САД веднаш.Во ТЕКОТ 17,000 ПЕТ-ЅВЕЗДА РЕЦЕНЗИИ : Од потврдена корисници на нашиот сајт. 1-STOP SHOP ЗА LEATHERCRAFT & ДОДАТОК ТРГОВИЈА : Buckleguy акции хардвер, кожа, tools & материјали за crafters & производители.КОНТРОЛА на КВАЛИТЕТ : Ние внимателно да се избираат и да се тестираат сите производи ние акции.СЕМЕЕН БИЗНИС ОД 1945 година : Седиште во Нова Англија, ние сме биле угостителски на кожа додаток за трговија со текот на 75 години.Buckleguy Grommet ги поставува стандардите Dies Requires рака алатка пост & база или БГ страна притиснете продава одделно.BG Рака Press BG Рака Алатка Пост & Base Die Големина Спецификација (Прилог Тип).Сликата на табелата, исто така, погоре : BG Стандард (Одговара на БГ алатки и машини)Дијаметар на горниот умре (навој) : 7.9 мм (1.411 mm тема теренот)Дијаметар на дното умре (не навој) : 18.9 mm West Брег (не одговара БГ tools.Но да се користи на повеќето не-BG алатки)Дијаметар на горниот умре (не навој) : 9.5 mm Diameter на дното умре (не навој) : 9.5 mm Setter Умре Големини : 1/8" (#0000) - се Користи со 1/8" Grommets3/16" (#00) - се Користи со 3/16" Grommets1/4" (#0) - се Користи со 1/4" Grommets5/16" (#1) - се Користи со 5/16" Grommets3/8" (#2) - Се користи со 3/8" Grommets1/2" (#4) - се Користи со 1/2" Grommets Suggested Дупка Удар - 3 Опции : Одберете иста дупка удар големина како grommet147 Круг Punch245 Појас Punch Hole Удар w/ Screw Material : не ' Рѓосувачки Челик.

Карактеристики на понудата

Слични понуди