.

.

X-DREE 2:1 4mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Shrinkable Цевки Кабел Заврши Ракав 350pcs Црвено(2: 1 4mm де diámetro Tubo retráctil Tubo retráctil Tubería Манга envuelta 350pcs Rojo

X-DREE 2:1 4mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Shrinkable Цевки Кабел Заврши Ракав 350pcs Црвено(2: 1 4mm де diámetro Tubo retráctil

DEN 1672.80

Количина на стоки
Достапно

Должина : 30мм/1.2"; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Polyolefin.Net Тежина : 40g; Пакет Содржина : 350(+/-2%) x Топлина се Смалуваат Цевка; Бренд : .Главната Боја : Црвена; Пред Својата Дијаметар : 4mm/0.16".Се намали Соодносот : 2 : 1; Оценка Напон : 600 V(Relación де encogimiento : 2 : 1; Tensión номинална : 600 ν.Температурата Ниво : 125 целзиусови степени Степен; Запаливост : V-W-1(Nivel де temperatura : 125 grados целзиусови степени; Inflamabilidad : por für V-W-1. 2 : 1 4mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Shrinkable Цевки Кабел Заврши Ракав 350pcs Red Suitable за различни електрична изолација и поврзувачи на кабли и конектори и широко се применува за поврзување или на крајот-ракување, електрична жица, изолација и искористување на електрична жица, корозија-доказ за метални прачки или цевки, и антена заштита.Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти.Ниска се намали temp ја подобрува ефикасноста на производството.Брз, сигурен, безбеден начин да се заврши жици harnesses.Опис на Spanish2 : 1 4mm де diámetro Tubo retráctil Tubo retráctil Tubería Манга envuelta 350pcs Rojo Longitud : 30 mm / 1.2' '; País де Fabricación : КИНА; Материјал : Poliolefina Peso neto : 40 g; Contenido del paquete : 350 (+/- 2%) x Tubo retráctil por calor; Marca : Боја на директорот : rojo; antes del diámetro де contracción : 4 mm / 0.16' 'Relación де encogimiento : 2 : 1; Tensión номинална : 600 v Nivel де temperatura : 125 grados целзиусови степени; Inflamabilidad : por für V-W-1.

Карактеристики на понудата

Слични понуди