.

.

Еуфоријата 110 Дуо Рака Туш - 2 Спрејови

Еуфоријата 110 Дуо Рака Туш - 2 Спрејови

DEN 1281.36

Количина на стоки
Достапно

GROHE Star Light заврши за нула и да се оцрни-отпорни површини за живот на убавина.GROHE Dream Spray карактеристики на напредни туш мотори за да овозможи прецизна и во согласност вода дистрибуција низ било спреј шема за сигурен и обичај туширање искуство.Speed Clean анти-вар систем : ги Отстранува limescale со едноставна избрише од прст за да се одржи како-нови перформанси. 4-5/8 во.Лицето. 2 Спреј модели.Опис на производот современа естетска и компактен облик направи Еуфорија 110 Дуо рака туш совршен додаток на било која големина модерна бања.Дизајнирани за да ве молам, тоа доаѓа со 4 5/48-во.-дијаметар на спреј за лице и две спреј функции : Нормален, на сите намена спреј шема која е толку жестоко како што тоа е релаксирачки и може да се користи за чистење на туш, и Smart Rain, вода ефикасен спреј режим со луксузен се чувствуваат.Раката туш е зајакната со GROHE Dream Spray карактеристики на напредни туш мотори за да овозможи прецизна и во согласност вода дистрибуција низ било спреј шема за сигурен и обичај туширање искуство технологија, што обезбедува вода е рамномерно распоредени на секој спреј млазницата за конзистентни, униформа покриеност.GROHE Speed Clean штити спреј за лице против limescale израстоци.Еуфоријата 110 Дуо рака туш има 2.5-gpm проток и се нуди во GROHE Star Light заврши за нула и да се оцрни-отпорни површини за живот на убавината хром, пенливи заврши дека ќе не нула или оцрни, како и топло и повикувајќи ги Бранеа Никел Infinity Finish.Од Производителот Grohe Еуфорија Рака Туш во Star Light Хром # 27 238 000. Како природата, Grohe се залага за дизајн совршенство - намалување на непотребно да се обезбеди убавина со причина.Новиот Еуфорија рака туш го илустрира преку неговиот ергономски дизајн.На продолжена рачка тече беспрекорно во спреј лицето, околу него со елегантен прстен на chrome.За возврат, 110mm дијаметар на главата е комбинација на богатата Дожд спреј со избор на втората спреј : Масажа, Шампањ или Чиста.Интелигентно конструиран за да се намали потрошувачката на вода, Grohe Dream Spray дистрибуира вода рамномерно на секоја млазницата за сигурен туширање искуство.Оваа технологија е дополнета со dimmer функција му овозможува на корисникот да се намали количината на вода која се користи од страна на до 40percent.За дополнителна безбедност при високи температури, Grohe Cool Touch технологија обезбедува справи никогаш не стане премногу топло за да се одржи, додека Grohe Star Light хром гарантира приштина заврши за годините што доаѓаат.Дополнителни карактеристики на Grohe Еуфорија Рака Туш вклучуваат : 2 спреј модели вклучувајќи нормално и еко; Grohe Dream Spray технологија; Grohe Spray Dimmer (намалува проток); Speedclean анти-вар систем.Проток : 2.5 gpm во 80 psi (9.5 lpm).Код согласност : ASME/ANSI A112.18.1 М.

Карактеристики на понудата

Слични понуди