.

.

VEVOR Ткаенина Машина 125mm Ротари Ткаенина Машина 39mm Висина на Сечење Сина Електрични Ротациони Машина Сите-Бакар Мотор со Ниско ниво на Бучава се Прилагодува Брзинат?

VEVOR Ткаенина Машина 125mm Ротари Ткаенина Машина 39mm Висина на Сечење Сина Електрични Ротациони Машина Сите-Бакар Мотор со Ниско

DEN 2824.32

Количина на стоки
Достапно

Премиум Квалитет : На ножеви се направени од високо-квалитет, остар челични ножеви, остар-сечење и издржливи.Животот на ткаенина машина е значително подобрена, бидејќи тоа донесува напредни серво мотор како енергетски систем, како и direct-вози gearless пренос на владата.Ергономски Дизајн : рачката на ротари ткаенина машина усвојува ергономски дизајн со разумна структура и поудобно да се одржи.Минијатурни висок вртежен момент вози ножеви и не-намалување gearing направи моторни енергетски ефикасни.Високо ниво на Безбедност Перформанси : На надворешниот поклопец на сечилото е опремен со заштитна маска.На подебели дизајн е побезбедно и спречува случајно повредата.Минијатурни висок вртежен момент серво мотор како енергетски систем, без јаглерод четка искри може да се примени во места со отворен пламен ограничувања, елиминирање на оган опасности.Острат Уред : електрични ротациони машина е дизајниран со острат камен уред.На острат камен може да биде заменет како што е потребно, без демонтирање на сечилото, кој е брз и лесен.Широка Примена : електрични ножици за сечење платно е од суштинско значење опрема за облека, чадор, и shoemaking индустрии.Електричен ткаенина машина машина има широк спектар на сечење, како на пример памук, волна, свила, влакна, кожа и други ткаенини.Електрични ротациони машина усвојува високо квалитетни, остар челични ножеви.Минијатурни висок вртежен момент вози ножеви и не-намалување gearing направи моторни енергетски ефикасни.Како дел од суштинско значење опрема за облека, таа широко се применуваат во текстил, хартија, тепих, занает, подарок, мебел, чадор, шапка индустрија, итн.

Карактеристики на понудата

Слични понуди