.

.

SUNWIND Виси Сончевата Топка Светлата на Отворено - 8 Пакет Auto Боја се Менува Разбиена Стакло Декоративни Градина Светла Виси Соларни Светилки за Двор, Патио, Ограда, Др

SUNWIND Виси Сончевата Топка Светлата на Отворено - 8 Пакет Auto Боја се Менува Разбиена Стакло Декоративни Градина Светла Виси Соларни

DEN 671.76

Количина на стоки
Достапно

Нов Стил : Овие соларни отворено виси светла се специјално опремени со клипови.Можете да се откажам од нив и да ги поправат отворено во безбедноста.Тие се обезбеди мулти-боја и осветлување за декорација и додавање специјална атмосфера на вашата градина, двор, патио, дрво, ограда или свадба. (Производ големина : 2.4*2.4*6.5 инчи).Водоотпорна : На разбиена стакло топката Светла се изработени од здрав стакло и челик, кој е водоотпорна и може да издржи екстремни температури и сончев или врнежлив дена.Еко-пријателски & Заштеда на Енергија : Оваа соларна светилка усвојува ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина, ниска потрошувачка на енергија и издржливи.Тие може да остане осветлување за 6-10 часа, доколку целосно наполнета. (Ве молиме имајте на ум : ве Молиме да се стави овие соларни светилки изложени под директна сончева светлина во текот на денот).Лесен за Инсталација : Вие не треба да се технолошки такт за да бидат во можност да работат во овие декоративни светилки, само излизгајте го прекинувачот на "ON" позиција пред виси светилка на некаде дека може да го апсорбира целосна и директна сончева светлина. 100% Служба : Ние сме развој на продавачот дека се посветени да им обезбеди на секој клиент со подобри производи и најдобра услуга, само нас контакт директно ако било какви проблеми со светла сте го добиле.Дали сакате да се направи вашиот дом, градина, двор изгледа повеќе уникатен?Само додадете овие во количката и имаат вашите виси crackled стакло топката светла испраќаат денес.Specifications Material : Нерѓосувачки челик + Стакло + Plastic Light Боја : Автоматски Боја Changing Waterproof Ниво : IP44 Power Извор : Соларен Powered Product големина на : 2.4*2.4*6.5 инчи (Кука Содржани)Пакет Големина : 12.8*6.89*4.92 inches Gross тежина:3.53 lb Нето тежина:3.02 lb Battery : 1 × 1.2 V ААА 150 m Ah Ni-МЗ батерија(Пре-инсталиран)Пакет includes8x Сончевата Топка Светла со Користење на совети : 1. Завртете го вклучите пред употреба.2. Бидете сигурни дека соларен панел вани доволно сончева светлина, за повеќе од 8 часа. 3. Сончевата светлина обично се осветлува до 8 часа по целосно наполнета.Сепак, тоа исто така зависи од географската локација, временските услови и сезонските фактори.

Карактеристики на понудата

Слични понуди