.

.

Проектот САТИС Калено Стакло Екран Заштитник Компатибилен Со 2020 2021 Хонда Спогодба,2018-2022 Модели,со Висока Дефиниција,2018-2020 Хонда Спогодба EX EX-L Спортски Туринг

Проектот САТИС Калено Стакло Екран Заштитник Компатибилен Со 2020 2021 Хонда Спогодба,2018-2022 Модели,со Висока Дефиниција,2018-2020

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

2.5 D Лак Работ Дизајн;рабовите се чувствуваат мазна и издржливи,Одговара за 2018 2019 2020 Хонда Спогодба (8holes).Отпорен на гребење; Шок-отпорен; анти-нафта и анти-отпечатоци од прсти,одлични додатоци на Хонда Договор.Балон-бесплатна инсталација, само да се земе секунди; Не остатоци кога се отстрани.Премија одделение калено стакло (9 H цврстина површинска) со HD транспарентност.Ексклузивно за Хонда Спогодба за мултимедија 8" Центар Екран на Допир, 100% компатибилен со екран.Зошто треба да се купи на проектот САТИС калено стакло екран заштитник?Кога го користите екранот на допир за долго време, ќе најдете дека е многу тешко да се чува чист.Тоа е лесно да се добие прашина, отпечатоци од прсти, па дури и гребнатини.Но, ако користите екран заштитник, овие проблеми ќе бидат решени, проектот САТИС Хонда Спогодба screen protector користи oleophobic слој, анти-нафта и анти-шок функција, повеќе ефикасни во намалувањето на отпечатоци од прсти, обезбедување на сите круг на заштита за вашиот 2018 Хонда Спогодба допир.Калено Стакло Екран Заштитник Инсталација Совет : Step1 : ве Молиме имајте на Хонда Договор Следи екран чисти.Отворете печ Инсталација/Чистење Комплет Пакет.Чистење на екранот со влажни брише прво,а потоа чистење на екранот со Сува брише.Пред донесувањето на чекор 2,ве Молиме имајте на екранот чисти,без останатите прашина,вода или други нечистотии,Ова е најважниот step Step 2 : Излупете на заштитна(Црна Ознака)маска пред апликација на калено стакло.Бидете сигурни да се стави тоа во усогласување,држете ги рацете нежно на двете страни,ве молиме не допирајте се придржуваат површината почнувајќи од овој апликација од врвот до дното ќе биде easier Step 3 : Нежно и внимателно да се придржуваат на калено стакло на Хонда Спогодба екран целосно од врвот до дното воздушни меурчиња може да се наредат надвор од најблиските работ на Пакет : 1. Калено стакло Екран Заштитник X1 2.Калено Стакло Додатоци.

Карактеристики на понудата

Слични понуди