.

.

Колумбија Мажите е Супер Bahama Долг Ракав Кошула

Колумбија Мажите е Супер Bahama Долг Ракав Кошула

DEN 610.80

Количина на стоки
Достапно

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Вградената ЗАШТИТА од СОНЦЕ : Колумбија Мажите е Супер Bahama Долг Ракав Кошула чувари против сонцето штета благодарение на вградениот UPF 50 материјал.Тоа е дише, брз wicking ткаенина која повлекува влага далеку за да бидете свежи и суви.НАПРАВЕНИ ЗА РИБИТЕ : Четири велкро затворање летаат кутија џебови и род носителот циклус на левата страна на градите, за да се задоволат потребите на остроумниот риболовецот.Мора да имаат долги ракави кошула да стане дел од вашата риболов за полнење.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека за разлика од другите.Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова е грижете се-бесплатно маица ќе уживате за сезони за да се дојде.ПРИЛАГОДЛИВИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Пред копчето надолу затворање, buttoned ракави, roll-up ракави, со табот носители, и vented назад додадете прилагодливи и дише удобност во оваа angling кошула.Свежи се печати верзија на нашиот вреден Bahama риболов кошула обезбедува корисни перформанси риболов карактеристики, тоа е од суштинско значење како вашата среќа да ги намамат или вашиот топ-тајна на самото место на езерото.Изградена од најлон се вклопуваат, тој има четири кука и јамка затворени летаат кутија џебовите на градите, алатка носителот и комунални јамка и род носителот циклус кој се ослободува до вашите раце да работат со линии и мами.На Колумбија Мажите е Супер Bahama Долг Ракав Кошула е и лесен и издржливи, тоа е Релаксирана Одговара риболов кошула во печатени најлон дека суши брзо.Вградена во УВ заштита држи сонцето off твојот грб.Дизајниран за удобно опуштено одговара, на средината на тежина памук доаѓа во сите над, предиво-обоена plaid и современи модели.Пати-во текот јака.Копче-up фуста.Vented назад.Roll-up долги ракави, со табот носители и прилагодливи ракави.Четири риболов оптимизиран велкро затворање градите џебови, совршен за мами и други angling опрема.Исправен грб јарем со кутија pleat и shirttail hemline. Колумбија ја нуди оваа мажите долг ракав кошула во повеќе дезени и големини.Опуштено Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво. Увезени Направени од 53% најлон, 47% tactel најлон.Копче затворање Машина за миење.

Карактеристики на понудата

Слични понуди