.

.

PHBR-2 Мали Преносни Brinell & Rockwell Цврстина Тестер

PHBR-2 Мали Преносни Brinell & Rockwell Цврстина Тестер

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

Вовед : 1.На PHBR серија преносни Brinell & Rockwell цврстина тестери се дизајнирани и развиени од основниот принцип на Brinell и Rockwell цврстина тестирање функционира како двете Rockwell цврстина тестер и Brinell цврстина тестер во согласност со релевантните меѓународни стандардни ISO6508/6506. 2.Способен за тестирање кастинг, фалсификување, челици подготвени за испорака, nonferrous метал и неговите легури. 3.Способен за тестирање на механички делови под термички третман, carburized челик и carbides итн. 4.Способен за решавање на повеќето цврстина тест проблеми за метали во индустриски поле. 5.Висок тестирање за точност, грешки од Rockwell цврстина

Карактеристики на понудата

Слични понуди