.

.

DMC 117-3841 Mouline Заробени Памук Шест Вез Влакно Конец Конец, Бледо, Baby Blue, 8.7-Двор

DMC 117-3841 Mouline Заробени Памук Шест Вез Влакно Конец Конец, Бледо, Baby Blue, 8.7-Двор

DEN 126.00

Количина на стоки
Достапно

Шест-влакно конец е направен од двојно mercerized долго главен 100-процентно памучни влакна.Се состои од 6 лесно separable насоки, што може да варира во вашата крои резултати, во зависност од бројот на нишки се користи.После миење, заврши вез во крпа за да се отстрани вишокот на вода, а потоа исушете станот.Боите се перат и згаснат отпорни.Достапни во бледо, бебешко сина боја.Овој брилијантен шест-влакно конец е направен од двојно mercerized долго главен 100-процентно памучни влакна.Високо отпорни бои се внимателно избрани за да се осигура дека темата не избледуваат како резултат на перење или изложеност на светлина.Се состои од 6 лесно separable насоки, што може да варира во вашата крои резултати, во зависност од бројот на нишки се користи.Боите се перат и згаснат отпорни.Мора да се внимава да се земе во предвид ткаенина на кој вез тема е stitched.По можност, користете благ сапун на сите времиња.После миење, заврши вез во крпа за да се отстрани вишокот на вода, а потоа исушете станот.Место вез на чиста крпа, по можност, додека се уште влажна и железо на задната страна, на температурата поставување препорачува за ткаенина.Достапни во бледо, бебешко сина боја.Мерки 8.7-двор во должина.

Карактеристики на понудата

Слични понуди