.

.

СИНА ГИНКО Силикони Храна Контејнер за Складирање Set - Обновливи Херметички Храна Контејнерите со Капаци - Ручек и Бенто Кутии за Возрасни и Деца - Замрзнувач, Кампу?

СИНА ГИНКО Силикони Храна Контејнер за Складирање Set - Обновливи Херметички Храна Контејнерите со Капаци - Ручек и Бенто Кутии за

DEN 2210.40

Количина на стоки
Достапно

1 инчи; 10 fl мл.Keep items свежи.Заклучување далеку силни мириси.Машина за миење на садови и Микробранова Безбедно - Овие елегантни, херметички platinum одделение силиконски контејнери се направи сето тоа.Се мијат по секој use Clean со лесна за перење, сапун и топла water Rinse со чиста вода.И се ова, тие се, исто така, машина за миење садови безбедно, гнездо во еден на друг да го спаси вредни простор за складирање, и се направени во Кореја од храна одделение platinum силикони ослободени од nasties како BPA, ПВЦ, и Phthalates.capacity Medium : 4.Platinum Силикони - За леснотијата на користење и ум, овие силиконски храна контејнерите со капаци се направени во Кореја од платина храна одделение силиконски дека е BPA, ПВЦ, Латекс, Phthalate, Олово, и за животната средина, хормон за слободни.Add name/датум со сува бришење или креда markers Wipe со влажно ткиво или вода и сапун за да се отстранат.Херметички и Температура Отпорни - Идеални за складирање на остатоци, авокадо, храна за бебиња, и многу повеќе.капацитет.Овие простор на енергија, обновливи храна садовите за складирање се направи сето тоа.Едноставно користете сува бришење или креда маркери за да направите белешка на силиконски и отстранете го со влажни марамчиња или топла вода и сапун. *За да спречите оштетување, бидете сигурни дека контејнери или капак не ги допирајте страна на потот.капацитет; средни сад : 3.Тие се многу издржливи, температурата отпорни, и бескрајно еднократно.Овие прехранбени контејнери кои се дизајнирани со течен волумен маркери за да се направи оброк првично лесен и удобен, плус тоа е лесно да останете организирани.Ставете ја во врела вода да ја стерилизирате.За Чистење : .Лесно етикета вашиот индукција и домашна храна за бебиња користење на сува бришење или креда маркери.капацитет.Тие ќе продавница остатоци во фрижидер или замрзнувач и поп право во микробранова печка или печка за лесно загревањето.Keep items fresh Lock далеку силна odors Reduce протекување.4" L x 2" H; 10 fl мл.Се мијат после секоја употреба да се избегне stains Soak во 50/50 со вода и оцет решение да се отстрани odors Place во врела вода да ја стерилизирате.Големина и Капацитет - кои се Продаваат во сет од 3, секој сет содржи еден од следните : мал сад : 2.Бебешка Храна Пријателски - Додадете совршен износ секое време.5" H; 20 fl мл.Овие прехранбени контејнери кои се дизајнирани со течен волумен маркери за да се направи оброк првично и складирање лесен и удобен.Се мијат после секоја употреба да се избегне дамки.Тие се херметички и temperative отпорни, што ги прави идеални за зачувување и загревањето индукција, храна за бебиња, и на свежа и замрзната храна.Овие модерен простор за заштеда на силиконски садовите за складирање се идеални дома и на пат!Помалите контејнери се вклопуваат внатре во големи контејнери (капаци и сите) за да се спаси драгоцено простор за складирање дома и да се намали нередот по youve заврши вашиот ручек.Намалување на протекување.Нашите херметички печат помага да се задржи предмети свежи, изгледаат далеку силни мириси и намалување на протекување.капацитет; голем сад : 4.И се ова, тие се машина за миење садови безбедно и гнездо во една друга за лесно складирање дома или додека сте во движење.Исплакнете со чиста вода.Тие го блокираат светлината и се херметички, одржување на мириси и предмети свежи.Се чисти со лесна за перење, сапун и топла вода.Се мијат по секоја употреба.Се впие во 50/50 со вода и оцет решение за отстранување на мириси.

Карактеристики на понудата

Слични понуди