.

.

Тема Поправка Комплет, 8pcs Завртка Тема Поправка Комплет за Оска Вретено Фракционо Метрички Јаглероден Челик со Складирање Алатка Случај Преносни

Тема Поправка Комплет, 8pcs Завртка Тема Поправка Комплет за Оска Вретено Фракционо Метрички Јаглероден Челик со Складирање Алатка

DEN 962.16

Количина на стоки
Достапно

Совршен Компатибилност : Пристап оска теми на вретена на осум популарни умре големини за да ги задоволат вашите потреби.Совршен натпревар за вашиот автомобил.Професионална изработка, високо карактеристичен и стабилна.Професионален Дизајн : Секоја алатка има специфична големина опис на чување алатка случај за лесен пристап.Доаѓаат со чување дека тоа е лесно за вас да го носите како ви се допаѓа.Супер Функција : Тема Поправка Комплет работат со 1-1/4in штекер или клуч (НЕ се вклучени) да работат подобро и да се прошири работно време.За двете чистење и rethreading работни места за да се добие вашиот автомобил да се претстават подобро.Лесен за Инсталација : Оваа Тема Поправка Комплет е лесно да се инсталира, нема комплицирано потребни алатки, лесен за употреба.Директна замена, инсталација, нема комплицирано потребни алатки, во голема мера го зачувате вашето драгоцено време.Одлични Перформанси : Со висока сигурност, на Завртката Поправка Комплет не е лесно да се биде оштетен и може да функционира добро за вас.Изграден за да се исполнат оригинални стандардната спецификација, строго го следи фабрика за контрола на квалитетот.Спецификација : Предмет Тип : Завртка Тема Поправка Комплет Материјал : Јаглероден Челик 8 Вретено Умре Големини : M24 x 1.50 M24 x 2.00 M22 x 1.00 M22 x 1.50 M20 x 1.50 M20 x 1.25 13/16in x 20 Unf 3/4in x 20 Unf Пакет Листата : 8 x Поправка Алатка 1 x Алатка Случај.

Карактеристики на понудата

    :
Item Type:
Screw Thread Repair Kit
Material:
Carbon Steel
8 Spindle Die Sizes:
   
M24 x 1.50 :
M24 x 2.00 :
M22 x 1.00 :
M22 x 1.50 :
M20 x 1.50 :
M20 x 1.25 :
13/16in x 20Unf :
3/4in x 20Unf :
Package List:
   
8 x Repair Tool  :
1 x Tool Case :

Слични понуди