.

.

6Pcs/Set Тетоважа на Кожата Писарот Пенкало Тетоважа на Кожата Маркер за Позиционирање Пенкало Трајна Шминка Телото Уметност, Убавина Инструмент

6Pcs/Set Тетоважа на Кожата Писарот Пенкало Тетоважа на Кожата Маркер за Позиционирање Пенкало Трајна Шминка Телото Уметност, Убавина

DEN 280.56

Количина на стоки
Достапно

Кожата маркер пенкало поставите користи високо-квалитетни материјали, е безбедна и не-токсични, нема несакани ефекти, е безопасен за животната средина и нема иритација.Тоа е совршен избор за тетоважа позиционирање и означување.Тоа може да ги привлече мазна и јасни знаци непречено, брзо боење, но не остане на кожата трајно, и е лесно да се чисти.Сокриени дизајн на насловната штити мастило од прашина и сувост.Парична казна nib обезбедува прецизно позиционирање и обележување на тетоважа дизајни.Постојат вкупно 6 различни бои во пакетот, кои се целосно опремени за да ги задоволат вашите различни потреби.Овој маркер е удобен и практичен и може да се користи за многу цели.Тоа може да се користи не само за тетоважи, но исто така и за разни задачи како што се убавина, шминка.Спецификации : Рачка Материјал : Пластични Мастило Боја : Црна, Црвена, Сина, Зелена, Портокалова, Виолетова Количина : 6 Pcs / Set Тежина : 63g Тип : Тетоважа Додаток Функција : Означување и Позиционирање на Кожата Пакетот Вклучува : 6 x Кожата Маркер за Пенкала Со Капи Забелешки : 1. Ве молиме тест однапред за лицето за употреба, и на марка може да останат една недела. 2. Ве молиме не го применуваат други течни кога марк не е сув за да се избегне ја избрише секоја солза од mark (означи). 3. Ве молиме чистење на кожата пред позиционирање за да се избегне мрсна и валкани кожата да го блокира пенкало совет. 4. Ве молиме замав пенкало нежно и белег на хартија, а потоа на кожата ако пенкало стана влажни. 5. Тоа може да го означи доколку кожата не е сува. 6. Ве молиме да се покрие капа веднаш по употребата за да се избегне volatilization.

Карактеристики на понудата

Слични понуди