.

.

Висока Прецизност Електронски Рамнотежа Вирус Мерач Сензор со Транспарентни Шофершајбната, Точноста 0.01 g

Висока Прецизност Електронски Рамнотежа Вирус Мерач Сензор со Транспарентни Шофершајбната, Точноста 0.01 g

DEN 3000.00

Количина на стоки
Достапно

Одличен избор на материјали и производство на технологија, па производ има висока сигурност, силни анти-мешање способност и долг животен век.Добра долгорочна стабилност, може да се користи за да се прилагоди на суровата средина и работат постојано за долго време.Карактеристики : автоматска калибрација функција, целосна пилинг, сметајќи функција, единица за конверзија функција.Поле на примена : во лабораторијата за земјоделство, научни истражувања, хемиска индустрија, индустрија, итн.Исклучителен дизајн : мазна, широка платформа можат да се сместат голем пакување.Висока прецизност електронски рамнотежа вирус мерач сензор со транспарентни шофершајбната, точноста 0.01 g Модел : jj5000 Максимална тежина : 5000g Резолуција (d) : 0.1 g Калибрација дипломирањето вредност (E) : 10 D Пилинг опсег : 0 ~ 5000g Калибрација тежина : 5000g Скала големина : 190 × 160mm Волумен : 213 (L) × 195 (широк) × 75 (H) mm Напојување : AC220 V ± 10% 50 Hz ± 1 Hz Услуга температура : 0 ~ 40 ?Влажност : ? 80% RH Сериски порт : RS232.

Карактеристики на понудата

Слични понуди