.

.

Vernier Дебеломер, LCD Дигитален Агол Владетел, за Автомобилот накладките Мерење на Дебелина

Vernier Дебеломер, LCD Дигитален Агол Владетел, за Автомобилот накладките Мерење на Дебелина

DEN 378.96

Количина на стоки
Достапно

Широко се користи во мерењето на истрошеност на различни видови на автомобили накладките и сопирачки дискови и дебелината мерење на дното на длабока барел во облик на објекти.Преку accurancy занает од страна на многу експерти, vernier caliper квалитетот е загарантирана, може да се користат со доверба.Пластични транспарентен владетел тело лизгачки непречено, корозија‑отпорни и носат‑отпорни.LCD со висока дефиниција дигитален дисплеј голем екран во реално време дигитален дисплеј за лесна за читање.Може да се измери агол од 360° и има многу користи, и со accurancy мелење и квалитетот чип технологија.Функција : 1. Пластични транспарентен владетел тело лизгачки непречено, корозија‑отпорни и носат‑отпорни.2. Може да се измери агол од 360° и има многу користи, и со accurancy мелење и квалитетот чип технологија.3. LCD со висока дефиниција дигитален дисплеј голем екран во реално време дигитален дисплеј за лесна за читање.4. Преку accurancy занает од страна на многу експерти, vernier caliper квалитетот е загарантирана, можете да го користите со confidence5. Широко се користи во мерењето на истрошеност на различни видови на автомобили накладките и сопирачки дискови и дебелината мерење на дното на длабока барел во облик на објекти.Спецификација : Предмет Тип : Електронски Дигитални Кочница Caliper Material : ABSRange : Прибл. 200mm / 7.9 in Battery Модел : CR2032 (не се вклучуваат)Капацитетот на Батеријата : 1000m APackage Листа : 1 x Electronic Дигитални Кочница Caliper.

Карактеристики на понудата

Слични понуди