.

.

PRV АУДИО EX3.5 Стерео 3 Начин Електронски Crossover, 2/4 РКА Влезниот Сигнал Опции, 9 Volts RMS Максимална Излезна

PRV АУДИО EX3.5 Стерео 3 Начин Електронски Crossover, 2/4 РКА Влезниот Сигнал Опции, 9 Volts RMS Максимална Излезна

DEN 2037.84

Количина на стоки
Достапно

2/4 РКА Влезниот Сигнал Опции. 9 Volts RMS максимална излезна.Бас Зголеми 0 до 12d B поставен на 45 Hz.Брзо Вклучување/Исклучување копче за секој канал.Crossover падина го оценувате : Butterworth 12 db/Октава. 2/4 РКА Влезниот Сигнал Опции. 9 Volts RMS максимална излезна.Бас Зголеми 0 до 12d B поставен на 45 Hz.Брзо Вклучување/Исклучување копче за секој канал.Crossover падина го оценувате : Butterworth 12 d B/Октава. 2/4 РКА влезови за 2 Канали – 1 Стерео и 1 Моно. 6 РКА излези за 3 Канали – 2 Стерео и 1 Моно.Донесување на иновации и технологија на автомобилската звук на пазарот, PRV Аудио започна на EX3.5 СТЕРЕО електронски crossover, кои ви даваат енергија за да го прилагодите вашиот звук со фреквенција на филтерот за корекција.Кој 3-начин прилагодливи HIGH PASS и НИСКА ПОМИНЕ филтри и исто така излез ниво контрола на секој канал, плус прилагодливи БАС-ЗГОЛЕМЕТЕ опција на Суб Од каналот.Подобрување На Вашиот Аудио Систем!.Истакнува : . 2/4 РКА Влезниот Сигнал Options9 Volts максимална RMS output Bass Зголеми 0 до 12d B поставен на 45 Hz Quick За вклучување/Исклучување копче за секоја channel Crossover падина го оценувате : Butterworth 12 d B/Октава.Влезни и Излезни Функции : . 2/4 РКА влезови за 2 Канали – 1 Стерео и 1 Mono6 РКА излези за 3 Канали – 2 Стерео и 1 Моно.ВИСОК НАДВОР канал : Ова stereo output (Стерео излез канал земе сигнал од ПРЕДНАТА ВО стерео влезови – Избор HIGH PASS филтер опции : 8000 Hz / 4000 Hz / 2000 Hz / 900 Hz Препорачува примена : Висока Фреквенција Компресија Возачи и Супер Високотонци.СРЕДИНАТА ОД канал : Ова stereo output (Стерео излез канал земе сигнал од ПРЕДНАТА ВО стерео влезови – Избор HIGH PASS филтер опции : 250 Hz / 150 Hz / 80 Hz / РАМНИ ( без филтер ) – Избор на НИСКА ПОМИНЕ филтер опции : 8000 Hz / 4000 Hz / 2000 Hz / РАМНИ ( без филтер ) се Препорачува примена : Woofer, Средината на Бас и во Средината на Опсегот Јазик.ПОД НАДВОР канал : Ова mono output (моно излез канал земе сигнал од ПРЕДНАТА или на ПОД ВО текст. – Избор на SUBSONIC филтер опции : 40 Hz / 30 Hz / 20 Hz / РАМНИ ( без филтер ). – Избор на НИСКА ПОМИНЕ филтер опции : 250 Hz / 150 Hz / 80 Hz / РАМНИ ( без филтер ) – БАС ЗГОЛЕМИ стекнат + 12d B во центар фреквенција на 45 Hz и Фаза на Контрола се Препорачува примена : Woofer и Subwoofers.

Карактеристики на понудата

Слични понуди