.

.

Mophorn Метал Струг 7 x 12 Инчи, Прецизност Мини Метал Струг 2250 ВРТЕЖИ во минута 400W Променлива Брзина, Мини Струг Прецизност Клупата Врвот Метални Работи Струг за Различн

Mophorn Метал Струг 7 x 12 Инчи, Прецизност Мини Метал Струг 2250 ВРТЕЖИ во минута 400W Променлива Брзина, Мини Струг Прецизност

DEN 13199.76

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Здрав Железо Изградба : мини метал струг кревет се направени од високо-одделение за железо.Опремени со најлон брзини, ова струг машина е да се носат-отпорни, трајни, и професионално.Мини метал струг моќ на моторот : 400 W.Целосната должина splashguard обезбедува максимална заштита.Бескрајно Променлива Брзина : Променлива брзина од 50-2250 ВРТЕЖИ во минута.Напред и рикверц при сите брзини.Работат или рачно или со прилагодливи авто се хранат стапка.Цврстина и точноста на slideways се добиени од страна на суровини, стврднување со топлина и мелење.На итни стоп копчето вклучени.Точни 3-вилицата Чак : 3-вилицата авто-центрирање чак за поставување на материјали постојано.Backsplash guard вклучени.Вретено е поддржан од страна на прецизност заострените валчести лежишта, вретено точност во рок од 0.01 mm.Професионални Соединенија Остатокот : мини метал струг брзи промени алатка пост може да се постигне позиции за внатрешни сечење, лицето сечење, и bevel сечење со промена на алатка пост агол и прилагодување на соединение одмор.Професионална слајд е дизајниран со абразивни отпор, се движат ножеви слободно со храна род.Широка Примена : Дома работилница-friendly големина.Управувано од квалитетот мотор, овој мини метал струг отсечени алатка може да се користи во области како што се мини прецизност делови обработка на примерок обработка и моделирање работи.Volt : 110 V;Мотор Моќност : 400 W.Фаза : Слободен Фаза.Променлива Брзина На Менувачот : Пластика, Најлон.Замав во Текот Кревет : 180mm (7").Растојанието Помеѓу Центрите : 300мм (12").Вретено Точност : 0.01 mm(0.0004").Вретеното Брзина : 50~2250 ВРТЕЖИ во минута.Вретено Понесе : 21mm (0.83 во).Опашката Акции Коси : MT2. Вретено Коси : MT3. Прецизноста Мини Benchtop Струг карактеристики на 3-вилицата чак, а вретено коси, а tailstock коси, алатка за одмор и квалитет на мотор, дизајниран за вршење на разни видови на метал вртење, едноставни за ракување преку висока фреквенција борбата против процес и прецизност мелење на високо-квалитетни леано железо кревет.

Карактеристики на понудата

Слични понуди