.

.

Tiffen 58UVP 58mm УВ Заштита Филтер

Tiffen 58UVP 58mm УВ Заштита Филтер

DEN 10726.80

Количина на стоки
Достапно

Најпопуларните заштита филтер.Обезбедува основни намалување на ултравиолетова светлина.Помага да се елиминира сина фрлија во слики. 58 милиметри дијаметар.Големина : 58mm | Конфигурација : УВ Заштита Филтер Од најважните филтер можете да ги поседувате.На Tiffen UVP е ефикасен начин за заштита на вашата дигитална камера леќа против прашина, влага, отпечатоци од прсти, гребење и оштетување.Овој филтер може да се чуваат на вашиот леќи на камера на сите времиња.Мала цена да се плати за да се заштити вашата инвестиција.

Карактеристики на понудата

Слични понуди