.

.

(25 компјутери) M10-1.5 X 70mm, DIN 444 Тип Б, Метрички, Прецизност Замав Око Завртки, А2 Нерѓосувачки Челик

(25 компјутери) M10-1.5 X 70mm, DIN 444 Тип Б, Метрички, Прецизност Замав Око Завртки, А2 Нерѓосувачки Челик

DEN 7053.60

Количина на стоки
Достапно

Прецизност замав око завртки се driveless сврзувачки елементи со дупка во главата.Прецизно изработени unthreaded круг дупка наречена "око" овозможува pin или лого да биде вметнат.А2 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 304 одделение, исто така познат како 18-8 нерѓосувачки челик.Може да се користи како зглоб точка.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : M10 Diameter (Димензија) : 10mm Thread Теренот : 1.5 Должина (Номинална) : 70mm Thread Должина (Минимум) : 26mm Inside Дијаметар (Номинална) : 10mm Head Дијаметар : 19.48 mm Head Висина : 12mm Category : Прецизност Замав Око Bolts System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Сферични Око Head Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : А2 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 444 Тип BNB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорциите и/или роднина димензии.

Карактеристики на понудата

Слични понуди