.

.

Haiwae Креативни Водоотпорен Smart NFC ????ing, Изградена-во Ултра-Чувствителни NFC Чип на Универзал за паметен Телефон, на Сите Круг на Сетилните Технологија погоден за носен?

Haiwae Креативни Водоотпорен Smart NFC ????ing, Изградена-во Ултра-Чувствителни NFC Чип на Универзал за паметен Телефон, на Сите

DEN 746.40

Количина на стоки
Достапно

Smart NFC Прстен.Произведено во САД или Увезуваат. ✅ NFC смарт чип прстен е Модерен погоден за носене електронски производ кој што ја врши мобилен телефон функција и акции на податоци преку NFC поврзување на радио фрекфентна комуникација технологија со мобилен телефон. ✅ Бесплатно / длабочина водоотпорен, изградена-во ултра-чувствителни NFC чип, нема електрична енергија за работа, лесно да се носат.Тоа не бара никакви напојување и има високо квалитетен водоотпорен способност.Прстенот има вграден NFC чип.Треба да се донесе вашиот сопствен NFC, за да го користите. ✅ Мулти-функционални NFC smart прстен, главната функција е да ги чувате и размена на лични информации, како и содржини за мобилни и лична приватност на шифрирање го отклучите. ✅ Заклучување / отклучување на програмата, одберете ја апликацијата што сакате да се заклучи / отклучи, пишуваат паметни прстен, само прстен допир телефонот за да ја стартувате апликацијата, да се заштити приватноста.Прекрасен изглед, лесно да се користи. ✅ 【Про Услуга】7-10 Работни Дена Брза испорака САД.Имаме комплетна замена и политика на враќање.Ве молиме погледнете ги нашите големина на табелата внимателно пред да купите.Ви благодариме.Купи со доверба.Пакет contant : 1 х smart NFC прстен.Ако имате било какви прашања во врска со нашата prducts, ве молиме слободно контактирајте со нашиот тим.Ние се обезбедува 24 часа услуги на клиентите. ★ ♛♛Добредојдовте на нашата Продавница ♛♛ ★ ★ Опис : ★ NFC смарт чип прстен е модерен погоден за носене електронски производ кој што ја врши мобилен телефон функција и акции на податоци преку NFC поврзување на радио фрекфентна комуникација технологија со мобилен телефон.Тоа не бара никакви напојување и има високо квалитетен водоотпорен способност.Прстенот има вграден NFC чип.Треба да се донесе вашиот сопствен NFC, за да го користите. ★ II.Оперативни аспекти : smart прстен сфаќа екран гроб отклучување со допирање на NFC сигнал област на мобилен телефон; Примена брави; Брз старт апликација; Испрати го прочитате бизнис картичка, URL информации и други функции. ★ III.Упатство за употреба : (1) Прво проверете дали вашиот мобилен телефон има NFC функција.Обично на мобилен телефон NFC прекинувачот е во систем за прилагодување на вашиот мобилен телефон.Доколку корисникот не се најде на мобилен телефон NFC функција и други опции, ве молиме контактирајте го мобилниот телефон производителот по продажба или побарајте го соодветниот модел на мобилен телефон.Со NFC функција, И потврди cell phone NFC сигнал област. ★ (2) Ако на мобилниот телефон има NFC функцијата, вклучување на NFC се префрлат, пребарување на апликативен софтвер на пазарот за NFC функција софтверот, симнете инсталацијата, во согласност со погоре брза операција. ★ (3) Отвори симне NFC софтвер, според горенаведените инструкции на софтвер, ★ (4) Од NFC е near-field communication, кога читате секоја задача, бидете сигурни дека прстен чип се наоѓа во NFC сигнал област блиску до телефонот, во спротивно тоа може да предизвика нормално, читање и пишување.Тогаш според мобилен телефон СТАН, функција операција прилагодување, појавување, се воспостави брзо функција апликација. ★ (5) Поддршка за NFC функција smart отпечаток лозинка за заклучување, NFC smart присуство, треба да се одговара, пишува на етикетата информации или бројот синхронизација може да се користи. ★ Материјал : не ' Рѓосувачки челик ★ Тежина : 8g ★ Боја : Црна, Бела ★ Вклучуваат : ★ 1x smart прстен.

Карактеристики на понудата

Слични понуди