.

.

Електрични Кревет Backrest, Перница Lifter, Прилагодлив Моќ Кревање Кревет Backrest Кревет Оптоварување Перница,на Вратот, Главата и Lumbar Поддршка,Пренослив и Чисти

Електрични Кревет Backrest, Перница Lifter, Прилагодлив Моќ Кревање Кревет Backrest Кревет Оптоварување Перница,на Вратот, Главата

DEN 1439.76

Количина на стоки
Достапно

❣Конфигурирате Оригиналниот Душек : Користете Комбинација на Различни Густина и Обликот Сунѓери за да се Неутрализира Горниот Слој на Сунѓер за да го Подобрат Целокупниот Удобноста на Душек; Дише Сунѓерот Средниот Слој, Кревет Површината Мрежа, Подобро Топлина Дисипација, Ладење и Влага. ❣Перница lifter : им овозможува на корисниците да се зголеми на саканата позиција, може да се користи во брачен кревет, без нарушување на друго лице. ❣Едно-копче кревање : користете го далечинскиот управувач за да работат нагоре или надолу, backrest може да се прилагоди помеѓу 2°-65°, со што се намалува притисокот на медицинскиот персонал. ❣Отстранлив чистење : мек и удобен душек и backrest, пренослив и чиста перници и душеци. ❣Апликација сценарио : Која е Многу Погодна за Постарите лица, Хендикепираните лица и Оние Кои Се Обнови од Операција или Повреди.Тоа го Прави Полесно да Седат, Јадат, да се Прочита или Одмор.Тоа е од Суштинско значење за Одржување Алатка за Вашето Семејство.Лесни, пофлексибилни од болничкиот кревет movement One-кликнете кревање, ќе може да добие до или легнете без помош на caregiver.Големите област душек и backrest на 110×75 см (43.3×29.5 инчи) се погодни за повеќето луѓе височина.Дебелината е 5 cm.Обезбеди долгорочна comfort The моќен тивок мотор од дебел метал кревет рамка може да се носат 150 КГ (330 кг) да се зголеми брзината evenly Pillows и душеци може да бидат отстранети за да се чисти и да се задржи clean No инсталација е потребно и може да биде поставен директно на креветот.Име на производ : Електрични Кревет Backrest Material : електрични, насликани железо frame Product напон : 220v/50 HZ/1.6 Боја : pink Lie рамни : 110*75*10cm Product потрошувачка на енергија : 48 WLifting агол : 2-65° факултативна angle Product тежина : околу 13kg Highest : 110*75*70cm Suitable за публиката : стари лица бремени жени со ограничени mobilityreduced mobility Packing листа : 1 x електрични помошни backrest.

Карактеристики на понудата

Слични понуди