.

.

YUCHENGTECH STM-III Ротациона Вискозност Метар Боја Viscometer Вискозност Метар Тестер Дигитален Дисплеј Спектар 53~141 KU

YUCHENGTECH STM-III Ротациона Вискозност Метар Боја Viscometer Вискозност Метар Тестер Дигитален Дисплеј Спектар 53~141 KU

DEN 1125.60

Количина на стоки
Достапно

1.【Работи принцип】✪ Потопи мешајќи нож во примерокот за да се тестираат, зголемување или намалување на телесната тежина да се задржи на ротирачка брзина на мешање сечилото на 200 вртежи во минута, внесување на тежината на примерокот за да се тестираат во 200 вртежи во минута, а го замени со Ku вредност од страна на машината. 2.【Интелигентни екранот】✪ Дигитални цевка екранот, може да го прикаже Ku вредност, внесување на тежина во експериментот може да се добие примерок Од вредност, на тест податоци е јасна и лесно да ја видите. 3.【Нерѓосувачки челик материјал】✪ На мешање на ножот и на сад се направени на 304 нерѓосувачки челик, прецизност обработка, носат-отпорни, и корозија-отпорни, на сечилото е лесно да се расклопување и чистење. 4. 【Главните параметри】✪ Напон : 110-240 V, мерен опсег : 53-141.0 ku, точност : ± 2%, сад големина : 85 * 85mm, сад капацитет : 500ml. 5. 【Апликација】✪ Stomer viscometer се користи за мерење на вискозност на течност и полу течност.Тоа е широко се користат во премази, бои, мастила и други индустрии и лаборатории, како што универзитети и научно-истражувачки институции.Обично на производот ќе биде испратен во 2-5 работни дена и трае околу 39 работни дена за да стигне до вас.Карактеристики : 1.Stormer viscometer има висок мерење на точност, добра повторливост, и точност од ±2%. 2.Stomer viscometer се користи за мерење на вискозност на бои и други облоги со Ku вредност.Параметри : Напон : 110-240 V Мерен опсег : 53-141.0 KU Точност : 2% за целосна скала Повторливост : 2% за целосна Брзина : 200 R / мин Сад големина : 85 * 85mm Тежина : 5-500g Големина на : 220 * 220 * 390 мм Тежина : 10kg Како да го замени Ku вредност : Притиснете го поставите број на копче и копчето shift, и вкупната тежина (g) додаден во 200 R / мин е во согласност со прикажаниот број.Потоа притиснете замена за скролување, и индикатор светлото на KU вредност ќе светне, а бројот се прикажува на екранот е Ku вредност на примерокот.На пример : Ако тестиран примерок се мери во 200 R / мин, вкупната тежина на додадена тежина е 235g. (1) Притиснете го поставите копче со број 5 пати, оние цифра е 5 (2) Притиснете го shift копчето, црвена точка е променет од 1 до 10 (3) Притиснете го поставите копче со број 3 пати, а потоа притиснете го копчето shift, и црвена точка ќе се префрли од 10 до 100 (4) Притиснете го поставите копче со број 2 пати, и бројот прикажана е 235 (5) Притиснете го копчето замена за скролување, и број 87 прикажана е Ku вредност.Answer : ___________________________ Note : 1. Промена на температура ќе влијае на вискозност на мерење на вредноста.Лабораторијата за температура треба да се 23 ℃± 2 ℃, релативната влажност не смее да биде поголема од 75%, и примерокот температурата треба да биде 23 ℃± 0.2 ℃. 2. По секоја употреба на, ножот треба да се отстранат и чисти да се чува чист.Гарантен рок е една година, но ние ќе се обезбеди доживотно техничка поддршка.Тоа ќе се осигурате дека немате грижи за шопинг.Ако имате било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во времето.

Карактеристики на понудата

Слични понуди