.

.

Baofeng двонасочна Радио Рачни Звучник Микрофон Микрофон, Далечински Рамо Микрофон за BaoFeng УВ-5R BF-888S УВ-82 УВ-S9 Плус BF-F8HP УВ-10R УВ-11R BF-H6 GT-3 ДМ-5R Шунка двонасочна Радио Воки ?

Baofeng двонасочна Радио Рачни Звучник Микрофон Микрофон, Далечински Рамо Микрофон за BaoFeng УВ-5R BF-888S УВ-82 УВ-S9 Плус BF-F8HP

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

360°ротирачки клип на грбот може да ви помогне да се одржи на микрофон ,LED индикатор за светло,PTT микрофон,го Продолжи должината на акустична цевка околу 30 cm ,многу лесен за употреба.Компатибилен со посебен 3.5 мм аудио приклучок.За оние кои сакаат да го користат како него, но не го сакаат звукот на вашата партија се слушна гласно околу вас, тоа би можело да биде добар избор.Со baofeng звучник микрофон, можете да одржите вашиот радио во ранец за да се заштитите од дожд, прав, и други еколошки ефекти.Во меѓувреме се заштитуваат себе си и намалување на ризикот од радио зрачење и зголемување на растојанието од главата.Погодна за многу Шунка Рачни двонасочна радио воки токи : BAOFENG УВ-5 R UV5 R+плус UV5 RA UV5 RA+плус UV5 RB UV5 RC UV5 RE UV5 RE+Плус UV3 R+Плус УВ-Б5 УВ-Б6 УВ-6 R СМ-5 R УВ-5 X GT-3 УВ-9 S, WOUXUN, PUXING, TYT, за HYT итн (Види опис на производот за повеќе модели). 【Грижете се-бесплатна Услуга По продажбата】 ABBREE е овластен Baofeng Дистрибутер, ние исто така нудиме на нашите сопствени 30-ден без мака да се врати, 3-месеци гаранција.Компатибилен Модел RETEVIS : H-777,R888s Плус,RT-5 R,RT-17,RT-29,RT-Б6,RT-5 RV,RT1,RT2,RT5 за Kenwood KPG : KPG27 D,KPG29 D,KPG48 D,KPG49,KPG55 D,KPG56 D,KPG62 D,KPG66 D, KPG69 D,KPG70 D,KPG74 D,KPG75 D,KPG77 D,KPG82 D,KPG87 D за Kenwood TH : TH-D7,TH-D7 A,TH-D7 AG,TH-D7 E,TH-F6,TH-F6 A,TH-F7,TH-F7 E,TH-G71,TH-G71 A,TH-G71 E,TH-K2,TH-K2 A,TH-K2 E,TH-K2 ET,TH-21,TH-21 AT,TH-21 BT,TH-22,Th-22 A,TH-22 At,TH-22 E,TH-25,TH-26,TH-27 за Kenwood TK : TK-208/308,TK-220/320,TK-240/340,TK-240 D/340 D,TK-248/348,TK-250/350/353,TK-260/360,TK-260 G/360 G,TK-270/370,TK-270 G/370 G,TK-272 G/372 G/373 G,TK-278 G/378 G/388 GPro-Разговор BAOFENG : Речиси Сите : УВ-5 R,UV8,UV8 D,UVB5,UVB6,A52 ,УВ-5 RA,УВ-5 RC,УВ-5 RD,UV5 RE,UV5 RE+,F8,F8+,BF-F8 HP,УВ-X9,BF-V9,УВ-B9,A-52(II),BF-UVB3 Плус GT-3,DM-5 R Плус BF-480/490/320/V6/V7/V8/658/520/530/999/888/777/666s/777s/888s/F8+/A5/388 A TYT : TH-F8 ,ТИ-UVF8 D,ТИ-UVF9 D,ТИ-UV8000 D/E,MD-380,MD-390 и така за HYT : TC286/386/2685/3865/6685/278/378/388/2100/2088 WOUXUN/PUXING : WOUXUN,КГ-UV8 D,UV6 D,UVD1 PUV-899/PUXING PX-777,PX-888,PX-888 K,PX-325,PX-358 QUSHENG/LINTON/TYT итн Речиси сите со две pin приклучокот, Поранешен pin дијаметар од 3,5 мм и 2,5 mm во дијаметар по pin, двојно pin од 8 мин рок,11 mm центар на растојание од 2 pin Информации : Ако вашите токи-токи тип не е на листата погоре, ве молиме погледнете ги моите други предмети или испратете ни го вашиот број на модел,Тогаш, ние ќе ви помогнат да го најдете оној кој одговара за вас.Пакетот Вклучува : 4 x Оригинални Baofeng Звучник Микрофон Микрофон.

Карактеристики на понудата

Слични понуди