.

.

Висока Точност Линеарно Движење Лого, Черупка Лого, LM25LUU/LM20LUU/LM16LUU Гравирање Машини за Индустриска Автоматизација на Автомобили

Висока Точност Линеарно Движење Лого, Черупка Лого, LM25LUU/LM20LUU/LM16LUU Гравирање Машини за Индустриска Автоматизација на Автомобили

DEN 2397.60

Количина на стоки
Достапно

Надворешниот и челик топката се направени од имајќи челик материјал, зајакната со термички третман, зголемување на живот и оптоварување.Усвојување на најлон retainer, ниска движење инерција, ниска почетна torsion, помалку бучава и здодевна работа.Ќе усвои имајќи челик материјал, издржлив да ја користите.High-tech полира со висока мазност и висока осветленост.Компактна структура, лесно да го инсталирате, обичните линеарни лагери може да бидат инсталирани во било која насока, со користење на окното како поддршка за прецизна работа, и монтажата е лесно да се машина.Предмет Тип : Линеарен Движење Bearing Material : Имајќи steel Optional Стил : LM25 LUU, LM20 LUU, LM16 LUULM25 LUU : Внатрешен Дијаметар : Прибл. 25мм / 1in Дијаметар : Прибл. 40mm / 1.6 во Висина : Околу. 111mm / 4.4in LM20 LUU : Внатрешен Дијаметар : Прибл. 20mm / 0.8 in Diameter : Прибл. 32-милиметри / 1.3 in Height : Прибл. 80mm / 3.1in LM16 LUU : Внатрешен Дијаметар : Прибл. 16mm / 0.6 in Diameter : Прибл. 28mm / 1.1 in Height : Прибл. 70mm / 2.8 in.

Карактеристики на понудата

Слични понуди