.

.

Diversey-CBD991209 распадот Професионални Fryer Вари-Надвор, 2 мл. Пакет (36 Pack),Сино

Diversey-CBD991209 распадот Професионални Fryer Вари-Надвор, 2 мл. Пакет (36 Pack),Сино

DEN 1440.24

Количина на стоки
Достапно

Продира, emulsifies и чисти далеку built-up, carbonized маснотии со комбинација на топлина и хемиски мерки.Поедноставува производ ракување, кој се елиминира отпад и контроли fryer чистење на трошоците, со лесен, дел контрола пошта.Degreases и чисти храна услуга fryers додека спречување на вриење над се со ниско пенење формула.Безбедна за алуминиум.NSF и Кошер уверение.Ниско пенење формула degreases и чисти храна услуга fryers, додека спречување на вриење над.Топлина и хемиски акција се комбинираат за да навлезат, емулгирам и чисти далеку built-up, carbonized маснотии.Дел контрола торбичка помага да се поедностави производ ракување, кој се елиминира отпад и контроли fryer чистење трошоци.Без неутрализирање чекор бара по чистење на која е огромна време saver.Не-корозивни и не содржи фосфати.Безбедна за алуминиум.Кошер Уверение (Православна Унија, 2018) & NSF Наведени.Распадот професионални Fryer вари-од течна формула е специјално дизајниран за да degrease и чиста храна услуга fryers.Редовно чистење со Fryer вари-out го подобрува вкусот и изгледот на храна, со истовремено подобрување на животот на скратување.

Карактеристики на понудата

Слични понуди