.

.

На Едвин Jagger DE86 Црна ДЕ Безбедност Жилет (Долго)

На Едвин Jagger DE86 Црна ДЕ Безбедност Жилет (Долго)

DEN 1008.00

Количина на стоки
Достапно

На Едвин Jagger DE86 Црна ДЕ Безбедност Жилет (Долго) е високо-квалитетни затворени чешел двојна предност за безбедност на жилет, кој долго се справи.Оваа двојна предност за безбедност на жилет е опремена со класичен Едвин Jagger ДЕ Глава, која е популарна меѓу влажни бричење заедница за многу години.Затворениот чешел главата е стручно инженерните, а завршил со висок квалитет на хром плоча.Кога се користи со било кој стандарден ДЕ жилет сечилото и квалитетот бричење со крем или сапун, ова жилет ќе произведува затвори и точно бричење често се во споредба со онаа на права жилет.Дршката должина на жилет е околу 93mm, со вкупна должина од жилет мерење околу 101mm.Едвин Jagger е Европа е основно производителот на луксузни рачно изработени бричење опрема.Едвин Jagger производи се стокмено и рачно собрани во Шефилд, Англија, град познат за својата богата индустриски историја.На Едвин Jagger DE86 Црна ДЕ Безбедност Жилет (Долго) е високо-квалитетни затворени чешел двојна предност за безбедност на жилет, кој долго се справи.Оваа двојна предност за безбедност на жилет е опремена со класичен Едвин Jagger ДЕ Глава, која е популарна меѓу влажни бричење заедница за многу години.Затворениот чешел главата е стручно инженерните, а завршил со висок квалитет на хром плоча.Таа има одлична репутација за експертско ниво на бричење тоа се постигнува.Класичен Едвин Jagger затворени чешел жилет главата е пофален за да биде одличен избор за оние кои се обидуваат традиционалните бричење за прв пат, додека во останатите фирма омилен на оние кои се поискусни shavers.

Карактеристики на понудата

Слични понуди