.

.

Carlisle 10511U13 StorPlus Висока Топлина Универзална Постапува Notched Храна Пан Капак, Шестиот Големина, Килибар

Carlisle 10511U13 StorPlus Висока Топлина Универзална Постапува Notched Храна Пан Капак, Шестиот Големина, Килибар

DEN 285.36

Количина на стоки
Достапно

-40°F до 375°F Висока Топлина храна пан капак нуди единствено решение од flash-замрзнување на микробранова на пареа табела.Вграден-во колче дупка олеснува висат сушење и чување.Посебни rim дизајн стабилизира наредени храна тави.Килибар боја идентификува висока топлина пан употреба.NSF Наведени, BPA free и машина за миење садови безбедно.На Carlisle 10511 U13 шестиот големина, висока топлина, универзална постапува notched храна пан капак заврши Carlisle храна пан решение за секој храна служат, транспорт и презентација треба.Голема топлина пластика (-40°F до 375°F) нуди единствен одговор за ладно складирање, flash-замрзнување, микробранова печка загреете и готвење, како и продолжена висока температура задржување на пареа табела апликации.Вграден-во колче дупка олеснува висат сушење и чување.Посебни rim дизајн стабилизира наредени храна тави.Надворешноста текстура површина се намалува гребење.Капакот е компатибилен со Carlisle Stor Plus Храна Тави (се продава одделно) и се придржува до универзална Гастро норма угостителството големина стандарди за добро одговара со други стандардна големина тави.За течење-отпорни капак употреба Carlisle Smart Капаци (се продава одделно).На жолто обоени капак е NSF Наведени, BPA Free и машина за миење садови безбедно.Капакот има и целокупниот мерења на 6.88 x 6.31 x 0.88 инчи (L x W x D).

Карактеристики на понудата

Слични понуди