.

.

AEBDF Мини Дигитален Термометар Hygrometer Метри Мерач Затворен Голем Број Екранот Температура Влажност

AEBDF Мини Дигитален Термометар Hygrometer Метри Мерач Затворен Голем Број Екранот Температура Влажност

DEN 3349.20

Количина на стоки
Достапно

Температурата мерење од-20℃-+70℃,влажност 10%-99%RH.Преносни hygrometer покажува влажност и температура на податоци на големи елегантни екран.Лесен за читање дури и на далечина.Мониторот е tabletop и wall-mountable за статистика,спална соба,дневна соба,кујна,итн.Направени од премиум материјалот,носат-отпорни, и се достапни за долг животен век.Спецификација : Состојба : 100% Сосема new Material : ABS+електронски components Color : како што покажува во pictures Power понудата : 1*копчето батеријата(Батерија, не се вклучени) Големина : прибл.9*5*1cm/3.54*1.97*0.39 in Measurement опсег : Температура : -20℃-+70℃Влажност : 10%-99%RHMeasurement на точноста : Температура : ±1℃Влажност : ±5%RHDisplay резолуција : Температура : 0.1℃Влажност : 1%RHPackage Листа : 1*Дигитален Hygrometerwith светлото,можете лесно да ги прочитате вредност.

Карактеристики на понудата

Condition:
100%Brand new
Material:
ABS+electronic components
Color:
as shows in pictures
Power supply:
1*button battery(Battery not included)
Size:
approx.9*5*1cm/3.54*1.97*0.39in
Measurement range:
Temperature:
-20℃-+70℃
Humidity:
10%-99%RH
Measurement accuracy:
Temperature:
±1℃
Humidity:
±5%RH
Display resolution:
Temperature:
0.1℃
Humidity:
1%RH
Package List:
1*Digital Hygrometer :
with backlight,you can easily read the value. :

Слични понуди