.

.

Neoprene на Гумени Ролна со Акрил Лепило - 50A - 3/16 Дебела x 36 Широк x 30 ft. Долго

Neoprene на Гумени Ролна со Акрил Лепило - 50A - 3/16 Дебела x 36 Широк x 30 ft. Долго

DEN 1629.60

Количина на стоки
Достапно

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene ; Одделение : Стандард; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина : 3/16"; Width : 36"; Должина : 30 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Лепило Температура Опсег : -30° до 230° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 507. Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/16"; Width : 36"; Должина : 30 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Лепило Температура Опсег : -30° до 230° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 507.

Карактеристики на понудата

Слични понуди