.

.

Сигма Електрични ProConnex 49431 Течност-Тесни Директно Конектор 3/4 Инчи, 1-Пакет

Сигма Електрични ProConnex 49431 Течност-Тесни Директно Конектор 3/4 Инчи, 1-Пакет

DEN 69.12

Количина на стоки
Достапно

Завршува течни тесни канал на рамка или куќиште.Престанува да 3/4" нокаут.Погоден за LFMC/FNMC-Б. Карактеристики умре-фрлија изградба и опремени со запечатување прстен.Производот е UL и АДС наведени.Сигма Директно Течни Тесни Контакти се користи за да се прекине и печат Течност-Тесни Флексибилни Метал и Течни Тесни неметални Тип Б врска или нафта-тесни, течно-цврста или дожд-тесна рамка или куќиште.Конектори може да се користи со заострените тема женски влез или unthreaded нокаут користење на предвидени запечатување за миење и locknut.Овие приклучоци се погодни за заземјување до 1-1/4" и опремени со запечатување прстен.

Карактеристики на понудата

Слични понуди