.

.

SunWorks Изградба на Хартија, Розова, 12 x 18, 100 Листови

SunWorks Изградба на Хартија, Розова, 12 x 18, 100 Листови

DEN 270.96

Количина на стоки
Достапно

Тешка категорија на земјата дрвена конструкција хартија.Малку текстура листови кои намалувања и огради рамномерно, без пукање.Светла и во согласност бои.Одлична вредност за сите Уметност и занает проекти.Содржи 100 листови.Уметност Наставник Сакаат Tru-Ray.Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина-слободни.Во тешка категорија groundwood изградба на хартија.Малку текстура листови кои намалувања и огради рамномерно, без пукање.Одлична вредност за сите уметност и занает проекти.Светла и во согласност бои.Голема Вредност!.Лесни изградба на хартија..совршен за малку раце.Виножито од бои за буквално секој проект.Совршен за сечење, pasting, doodling, и цртање.Нека нивните имагинации се кандидира диви.Sun Works тешка категорија Groundwood Изградба Хартија обезбедува најдобра вредност во училиште одделение изградба на хартија.Тоа е совршено решение за училишните проекти и други уметности и занаети.Тоа е светла и во согласност бои, е малку текстура и намалувања и огради рамномерно, без пукање.Рециклираат.

Карактеристики на понудата

Слични понуди