.

.

noСензор за Движење Светлина Прекинувач,360 степени Радар Поддржува Сензор Растојание и Време на чекање Прилагодување(220V-240V SK-700)

noСензор за Движење Светлина Прекинувач,360 степени Радар Поддржува Сензор Растојание и Време на чекање Прилагодување(220V-240V

DEN 525.60

Количина на стоки
Достапно

Овој производ е енергија-заштеда на светлината се префрлите со висока чувствителност детектор.Таа користи микробранови радар како контрола на јачина на изворот за откривање на човечкото движење.Кога некој влегува откривање зона, светлината ќе го вклучите веднаш.Таа поддржува сензор растојание и време на чекање поставување, лесен за употреба.Радар скенирани сигнал може да навлезат пластика, стакло, таванот, дрвена врата, и тенок ѕид.Лесно да се инсталира, погоден за LED светла, блескаво сијалица, заштеда на енергија светилка.Одлично за плакарот, подрум, перална, гаража, бања, aisle и скалите.Спецификации : Име : Микробранова Сензор Боја : Бела Тип : 12-24 V SK-807 K-DC, 220 V-240 V SK-600, 220 V-240 V SK-700 (optional) Type 1 : SK-807 K-DC Влез : 12-24 V DC Фреквенција : 5.8 GHz Пренос на моќ : Сетилните Растојание : 2 M-10 M Photosensitive Поставка : 10-2000 Lux Температурата на работа : -35℃до+80℃ Големина : Прибл. 89 x 41 x 42mm / 3.5" x 1.61" x 1.65" Пакет Тежина : Околу. 84g Тип 3 : SK-700 извор на Енергија : 220 V-240 V AC фрекфенција : 50 / 60 Hz Моќ Comsumption :

Карактеристики на понудата

Слични понуди