.

.

1/4-Инчен месо тело Спирала Флеш-Трим Рутер Битови Солидна Карбид Флеш Трим Рутер Малку Спирала Флеш Намали До Намалување CNC Рутер Малку

1/4-Инчен месо тело Спирала Флеш-Трим Рутер Битови Солидна Карбид Флеш Трим Рутер Малку Спирала Флеш Намали До Намалување CNC Рутер

DEN 503.52

Количина на стоки
Достапно

Направени од Цврст Карбид, со C3 Микро-жито Волфрам Карбид.Индустриски квалитет рутер битови обезбеди прецизни, ефикасни намалувања и нуди екстремна издржливост.Висока-перформанси индустриски квалитет алатка.До Намалување на Спирала Рутер Битови; Редизајниран со постојан имајќи задржување јака за да се намали средување на несреќни случаи.Нашите Спирала флеш трим битови се испорача многу брз, чист намалувања во дебели блузи.Полира со огледало финиш од солидна карбид прачка за прецизност & точност.Широко се користи на меки & тешко шумата, ply-шуми, композити, laminates, пластика и некои обоени метали.Спирала до намалување рутер битови се идеално користи за рутер Табела образец апликации предизвикува дрвени струготини да се вртат за статус надолу и далеку од работа парче област.На две независни топката лежишта на врвот се обезбеди непречено водење.Спирала Флеш-Трим Рутер Битови е префериран избор на стручни лица и хобисти слично.Ние ќе ви обезбедиме со совршен по-продажбата на услугата.По купување на стоки, ако наидат на проблеми, ве молиме контактирајте со нас во времето.Спецификација : месо тело : 1/4inch Сечење Должина : 1-1/8inch Дизајн : До Намалување на Спирала Материјал : Цврсти Карбид За употреба на CNC, табела планината и рачни уреди.Висока прецизност меле и полиран, добра цврстина, не е лесно да се скрши.Висока отпорност на топлина и Отпорност на абење, намалување на времето на алатка за промена.Дизајниран со две постојани топката имајќи Задржување јака за да се обезбеди непречено водење.Пакет се Вклучени : 1/4inch месо тело Спирала Флеш Трим Рутер Битови X1.

Карактеристики на понудата

Слични понуди