.

.

Накит Клешти, Игла Носот Клешти, 3Pcs за Накит Жица за Завиткување Занает DIY

Накит Клешти, Игла Носот Клешти, 3Pcs за Накит Жица за Завиткување Занает DIY

DEN 642.96

Количина на стоки
Достапно

Станот-nosed најлон клешти се фалсификувани од високо-квалитет на јаглероден челик, кои се погодни за зацврстување свиткана метални жици или стегање метални жици енергично без оштетување на жица себе.Шест‑дел накит клешти, клешти глава зачекори круг устата дизајн, шест големини, погоден за правење на калеми со различни жици, C‑прстени, уво куки, итн., најчесто се користи во накит, шноли и други занаети.Вклучувајќи криви носот клешти, најлон клешти, шест-дел накит клешти и 3 други видови на клешти, 3 различни типови на основни клешти може да ги исполни вашите накит одлуки потреби.Криви‑nosed клешти се фалсификувани од високо‑квалитет на јаглероден челик (S45 C).Добар пластичност и грубост, прилагодлив пролет дизајн, заштеда на време и напор, подобрување на ефикасноста.Парична казна полира со висока цврстина јаглероден челик со никел позлата процес, не е лесно да ' рѓа и издржливи, вилиците се цврсто затворени.Функција : 1. Вклучувајќи криви носот клешти, најлон клешти, шест-дел накит клешти и 3 други видови на клешти, 3 различни типови на основни клешти може да ги исполни вашите накит одлуки потреби.2. Шест‑дел накит клешти, клешти глава зачекори круг устата дизајн, шест големини, погоден за правење на калеми со различни жици, C‑прстени, уво куки, итн., најчесто се користи во накит, шноли и други занаети.3. Парична казна полира со висока цврстина јаглероден челик со никел позлата процес, не е лесно да ' рѓа и издржливи, вилиците се цврсто затворени.4. Станот-nosed најлон клешти се фалсификувани од високо-квалитет на јаглероден челик, кои се погодни за зацврстување свиткана метални жици или стегање метални жици енергично без оштетување на жица себе.5. Криви‑nosed клешти се фалсификувани од високо‑квалитет на јаглероден челик (S45 C).Добар пластичност и грубост, прилагодлив пролет дизајн, заштеда на време и напор, подобрување на ефикасноста.Спецификација : Предмет Тип : Кауција Одлуки Pliers Material : Висок јаглероден челик + јаглероден челик + nylon Specification : 1 x 6-Дел Накит Pliers1 x Рамен Нос Најлон Pliers1 x 5 Инчен Toothless Криви Носот Pliers6-Дел Накит Клешти Круг Глава Дијаметар : Прибл. 3мм / 0.12in4mm / 0.16in6mm / 0.24in7mm / 0.28in9mm / 0.35in10mm / 0.39 in Size : Прибл. 30мм / 1.2in57mm / 2.2in125mm / 4.9 in Maximum Отворање : Прибл. 15mm / 0.6 in Size : Прибл. 20mm / 0.8in7mm / 0.3 in Size : Прибл. 30мм / 1.2in72mm / 2.8in155mm / 6.1 in Size : Прибл. 23mm / 0.9in55mm / 2.2in135mm / 5.3 во Пакет Листа : 1 x 6-Дел Накит Pliers1 x Рамен Нос Најлон Pliers1 x 5 Инчен Toothless Криви Носот Клешти.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Bail Making Pliers
Material:
High carbon steel + carbon steel + nylon
Specification:
1 x 6-Section Jewelry Pliers :
1 x Flat Nose Nylon Pliers :
1 x 5 Inch Toothless Curved Nose Pliers :
6-Section Jewelry Pliers Round Head Diameter:
Approx. 3mm / 0.12in
4mm / 0.16in :
6mm / 0.24in :
7mm / 0.28in :
9mm / 0.35in :
10mm / 0.39in :
Size:
Approx. 30mm / 1.2in
57mm / 2.2in :
125mm / 4.9in :
Maximum Opening:
Approx. 15mm / 0.6in
Size:
Approx.  20mm / 0.8in
7mm / 0.3in :
Size:
Approx. 30mm / 1.2in
72mm / 2.8in :
155mm / 6.1in :
Size:
Approx. 23mm / 0.9in
55mm / 2.2in :
135mm / 5.3in  :
Package List:
1 x 6-Section Jewelry Pliers :
1 x Flat Nose Nylon Pliers :
1 x 5 Inch Toothless Curved Nose Pliers :

Слични понуди