.

.

ComfyDown 95% Пердув 5% Надолу, 12 X 28 Правоаголник Декоративни Перница Insert, Шарлатан Stuffer - произведено во САД

ComfyDown 95% Пердув 5% Надолу, 12 X 28 Правоаголник Декоративни Перница Insert, Шарлатан Stuffer - произведено во САД

DEN 2246.40

Количина на стоки
Достапно

МАТЕРИЈАЛ : Стручно исполнет со 95% пердув, 5% надолу, покриена со врвен квалитет, 233 тема смета ткаенина.направен од 100% Памук, со downproof крои, да се спречи пердуви од poking надвор.НАПРАВЕНИ ВО САД : Секој производ во Comfy Down каталог, со гордост го направи токму тука, во сад.Ви благодариме за поддршката на Американската производство!Ќе ви се љубовта на разликата!.КАКО ДА се ИЗМЕРИ : Повлечете тесни заедно надворешниот шевовите на вашиот шарлатан, тогаш мерка средината на вашиот шарлатан, од цвест да споеви - висина и ширина) - за да го најдете точниот вметнете е потребно.ПРЕПОРАКА : За најдобри резултати, вашата перница вметнете треба да бидат поголеми од вашите шарлатан правилно да пополни аглите на перница капак, тоа ќе се обезбеди многу атрактивна цврсти и меки изглед на вашиот шарлатан, ние препорачуваме да се пласираат нашите внесува во шамс кои се 1" или 2" помала од перница, Тоа ќе зависи од дебелината на шарлатан, дебел ткаенина ќе треба 2" поголем вметнете да се задржи fluffed, повеќе полесни ткаенина ќе треба 1" бело insert (внеси).КОРИСТЕЊЕ И ЗАШТИТА : За внатрешна употреба, со сите видови на шамс & опфаќа, пред првата употреба, и како што е потребно, пената до твојата перница неколку пати, за да се добие целосна дебели поглед, ова ќе ви помогне тоа трае со години!.Нашата перница инсерти се стручно се полни со користење 95% патка пердуви и 5% надолу, пердуви кои се мијат повеќе пати.Памук корица има 233 тема смета и секоја перница е завршена од страна на рака, со висок квалитет на крои да бидат меки и трајни производи за години на уживање.Да ги користите со вашиот омилен перница ги опфаќа и шамс да заврши изглед на вашата дневна соба или во спалната соба.

Карактеристики на понудата

Слични понуди