.

.

Heliopan 62mm Линеарна Polarizer на камерата Леќи на Камерата Филтер (706239)

Heliopan 62mm Линеарна Polarizer на камерата Леќи на Камерата Филтер (706239)

DEN 1853.76

Количина на стоки
Достапно

Еден облоги на двете предни и задни нудат заштита на стакло и да помогне да се подобри светлина пренос и квалитетот на сликата.Изградена од Schott стакло за оптички јасност.Дувачкиот филтер прстен помага да се спречи притискање и обезбедува дополнителна сила.Ова е Heliopan 62mm Линеарна Polarizer Филтри се користат за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата.Тие може да се отстранат несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло и исто така наситен бои обезбедување на подобар контраст.Ефектот може да се види преку пронаоѓачот на изглед и да се менуваат со ротирачки за филтер.Филтерот фактор варира во зависност на тоа како филтер се ротира и нејзината ориентација на сонцето.Answer : ___________________________ Note : Линеарна polarizers се користи со повеќето видео и прирачник фокус фото камери.Тие не се препорачува за авто-фокус SLR фото апарати.Овој филтер ја елиминира ултравиолетови зраци за да се отстрани haze од отворен снимки како и поларизирана светлина да се отстрани рефлексии, и да се зголеми боја сатурација, без да влијаат на целокупната боја за рамнотежа.

Карактеристики на понудата

Слични понуди