.

.

Говорникот Ѕид & Таванот Говорникот Месеци за Повеќето Говорници со 1/4 20 Тема Дупка, за Навалување на столбот & Вртливата Прилагодливи Сателитски Звучници Планинат?

Говорникот Ѕид & Таванот Говорникот Месеци за Повеќето Говорници со 1/4 20 Тема Дупка, за Навалување на столбот & Вртливата Прилагодливи

DEN 551.76

Количина на стоки
Достапно

Универзална Звучник за Монтирање Заградата : Наменета за повеќето од ѕидот монтирани говорници кои со навој дупка.Ве молиме Имајте во предвид : нишката големина е само за 1/4 инчи-20.Одговара за Klipsch Опкружувачки 3 Говорник, Polk Аудио Потпис Серија S10 Јазик, итн.Ѕидот и Таванот Планината : 2-во-1 говорникот заградата дизајн, нека вашата аудио инсталација додадете повеќе избори; долго тип е совршен за да се качи на таванот и краток тип е совршен за монтирање на ѕид, Безбедно монтирање на вашиот сателитски звучници било каде на ѕид или плафон, што зависи од вашиот избор.Повеќе Корекција на Ветер : Тилт & Завртување за 180° прилагодливи (90°+/- нагоре и надолу) & (90°+/- десно и лево) прилагодување, можете да преку олабави и заострија страна завртка за да се постигне оптимален слушање искуство.Напомена : По страна завртка заострените, планината е насока е фиксен и не може да се прилагоди.Убав Изглед : На шрафовите се биде скриен со мал капак по инсталирате монтирање на ѕид или плафон, и севкупниот изглед изгледа поубаво.Лесен За Инсталација : Доаѓаат со упатство и сите потребни хардверски колекции, можете да инсталирате во рок од 15 минути.И нашиот јазик монтажа голема заграда се спакувани во еден висок квалитет блистер, може да се даде како подарок на вашите пријатели.Универзална Ѕид Заградата Компатибилен со Klipsch Опкружувачки 3 Говорник, Klipsch Квинтет Говорникот Систем, Klipsch Референца Кино 5.1. Polk Аудио Потпис Серија S10 Публикации Јазик, Polk Аудио OWM3 Ѕид и Публикации Јазик, Polk Аудио TL1 Сателитски Звучници. 1. Овој говорник планината е погоден за повеќето сателитски звучници, големината на говорникот тема дупка е 1/4 инчи-20. 2. 2 во 1 планината, совршен за монтажа на ѕид или плафон, може да се користи како ѕид / таванот планината. 3. Tilt & Завртување за 180° прилагодливи (90°+/- нагоре и надолу) & (90°+/- десно и лево) прилагодување, можете да ја прилагодите на вашите звучници да се постигне оптимален слушање искуство. 4. Ненаметлива ѕид монтирање, не грижете се, тоа ќе потрае вашиот простор. 5. На шрафовите се биде скриен со мал капак по инсталирате монтирање на ѕид или плафон, и севкупниот изглед изгледа поубаво. 6. Доаѓаат со упатство и сите потребни хардверски колекции, можете да инсталирате во рок од 15 минути. 7. Нашите монтажа голема заграда се спакувани во еден висок квалитет блистер, може да се даде како подарок на вашите пријатели. Пакетот Вклучува : 1 x Говорникот Ѕид 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Монтажа Хардвер за Полнење.

Карактеристики на понудата

Слични понуди