.

.

Freewell Магнетни Брз Swap Систем 62mm Netural Густина ND64 (6 f-Запира) Камерата Филтер

Freewell Магнетни Брз Swap Систем 62mm Netural Густина ND64 (6 f-Запира) Камерата Филтер

DEN 2399.76

Количина на стоки
Достапно

Многу Важно : во Внатрешноста на црна плик, вие добивате QR код за ИНСТАЛАЦИЈА НАСТАВА картичка ве молиме да се види видео пред да започнете да го користите производот.Инсталација : Сега го вклучите вашиот филтер во 2-3 секунди со Freewell Брз Swap Магнетен систем нема повеќе да се провира.Оптичко Стакло : Направен од користење на Висока Дефиниција Премиум Оптичко стакло двојно-страна multicoated Нула хроматска аберација (боја shift).Функција : ND64 (6 f-запира) Неутрален Густина помага да се пука долго изложување на фотографии или да се намали shutter speed да се создаде cinematic се погледне додека снимањето на отворено.Она што е Вклучено : Празни Магнетна База Прстен, ND Филтер, Леќа Капа, Микрофибер Крпа за Чистење, Магнетни Тешко Случај.Како не им помогне?.Сега се префрлат вашите филтри во секунди со Freewell Магнетни Брзо-Swap Систем.Како фотограф, знаете сите за чекање играта : оние моменти кога најголема трпение е потребно да се стави во право место во точно вистинското време да се фати дека еднаш во-а-живот сликата.Но во други времиња знаете колку брзо ќе мора да реагира за да отпразнувам момент.Како сонцето изгрева или заоѓа, или кога и други аспекти на развојната ситуација се менува токму пред твоите очи, питачи да се разменуваат со навој на филтерот за да го замени со друг голта скапоцени секунди.Во меѓувреме, срцето е трки, бидејќи знаете дека имаат само милисекунди за да победи вашиот трка со времето или плима.Тоа е за оние трки-срце моменти кои Freewell има создадено магнетни dslr фото/Mirrorless камера филтер систем за да се намали времето потребно да се разменуваат на леќа филтри буквално во секунда.

Карактеристики на понудата

Слични понуди